Dienas ziņas

No Gērnsijas salas pārvācas uz Latvijas laukiem

Dienas ziņas

Aicina atcelt prasību par 25m² aptiekās

Izraēlā mīkstina ierobežojumus, ievieš vakcinācijas pases

Izraēlā mīkstina Covid-19 ierobežojumus; ievieš vakcinācijas pases

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Izraēlas vakcinācijas kampaņas dati liecina, ka divu “Pfizer” un “BioNTech” devu efektivitāte pret Covid-19 sasniedz 95,8%. Par to paziņojusi Izraēlas Veselības ministrija. Valstī tiek sākta stingro ierobežojumu mīkstināšana, kas bija spēkā arī vakcinācijas laikā. No teju 9 miljoniem iedzīvotāju pirmo vakcīnas devu saņēmuši vairāk nekā 4 miljoni, bet otro devu – teju 3 miljoni iedzīvotāju.

Izraēla paziņo par teju 96% «Pfizer» Covid-19 vakcīnas efektivitāti; mīkstina ierobežojumus
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Izraēla vakcinācijas kampaņā atrodas pārliecinošā vadībā, tomēr līdz šim lielais savakcinēto cilvēku skaits aizvien neļāva mīkstināt ierobežojumus. Vēl jo vairāk – vakcinācijas gaitā tika pagarināts jau decembrī ieviestais trešais karantīnas režīms valstī. Tomēr no svētdienas, 21. februāra, beidzot tiek atvērti veikali, tirgi, muzeji, bibliotēkas un zoodārzi.

Skolas solos varēs atgriezties arī 5.–6.klašu un 11.–12.klašu skolēni. Bet tas būs iespējams pilsētās ar zemu saslimušo līmeni vai pilsētās ar vidēju saslimušo līmeni, kur ir arī augsts vakcinēto skaits. 7.–10.klašu skolēni vēl turpinās mācīties attālināti vismaz divas nedēļas.

Maskas gan joprojām Izraēlā ir jāvalkā. Ieeja sporta zālēs, peldbaseinos, sporta un kultūras pasākumos, viesnīcās un citās atsevišķās vietās būs atļauta tikai tiem, kas jau vakcinēti vai izveseļojušies no Covid-19. Sporta un kultūras pasākumos ierobežots arī apmeklētāju skaits.

Premjerministrs Benjamins Netanjahu sestdienas vakarā apmeklēja sporta zāli Izraēlas centrā, lai mudinātu izraēliešus izmantot jauno, ar aplikāciju pieejamo “zaļās caurlaides” sistēmu. Viņa lūgums izskanēja laikā, kad Veselības ministrijas vietne, kas izsniedz caurlaides, lielā pieprasījuma skaita dēļ “nobruka” vēl dažas stundas pirms sistēmas darbības sākšanas. Līdz svētdienas rītam tā joprojām nedarbojās. Ministrija gan norādīja, ka liela daļa pieteikumu ir veiksmīgi aizpildīti un desmitiem tūkstošu cilvēku jau ir ieguvuši savu “zaļo caurlaidi”. Līdz sistēmas darbības normālai funkcionēšanai cilvēki kā “zaļās caurlaides” var izmantot līdz šim izsniegtos “vakcinācijas sertifikātus”.

Premjers atzinis, ka jaunās sistēmas lietošanas sākuma posmā var rasties kādi sarežģījumi, tomēr viņš aicinājis cilvēkus izmantot “zaļās caurlaides”. Pastāv bažas, ka tūkstošiem cilvēku varētu mēģināt viltot caurlaidi.

Izraēlas Veselības ministrija sestdien paziņoja, ka divu “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas devu efektivitāte uzrādījusi 95,8%. Detalizētāk komentējot jaunākos datus, ministrija skaidroja, ka vakcīnas devai ir 99,2% efektivitāte pret nopietnu saslimšanu un 98,9% efektivitāte nāves novēršanā.

Kā sacīja Veselības ministrijas ģenerāldirektors Hezi Levi, valsts mērķis ir turpināt vakcinēt visus iedzīvotājus vecumā no 16 gadiem, kas ļautu atgriezties pie agrākās rutīnas.

Nākamo divu nedēļu laikā Izraēlā varētu būt savakcinēti teju visi cilvēki vecumā virs 50 gadiem.

Vakcīnu gan joprojām gaida miljoniem palestīniešu, par kuru atstāšanu novārtā Izraēla saņēmusi kritiku. Palestīnas Veselības ministrija gan esot noslēgusi vienošanos ar Izraēlas Veselības ministriju par 100 000 valstī strādājošo palestīniešu vakcinēšanu.

Izraēla, kurai ir viena no pasaules sarežģītākajām medicīnisko datu sistēmām, nodrošināja ievērojamu “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas devu krājumu, samaksājot par tām virs tirgus cenas un noslēdzot ar “Pfizer” datu koplietošanas līgumu.

KONTEKSTS:

Lai pamudinātu iedzīvotājus vakcinēties, Izraēlas valdība plānoja izmantot “burkāna un pātagas” taktiku

Izraēla ir pasaules līdere iedzīvotāju vakcinācijas jomā, bet tikmēr palestīniešu vakcinācija notiek ļoti gausi. ANO eksperti uzskata, ka palestīniešu vakcinācija būtu Izraēlas pienākums, savukārt Izraēlas amatpersonas iebilst, ka palestīniešu varas iestādēm pašām jāuzņemas atbildība par savu iedzīvotāju veselības aizsardzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti