Izraēla izvērsusi ofensīvu pret mērķiem Sīrijā

Izraēla izvērsusi ofensīvas pret sīriešu un irāniešu mērķiem Sīrijā pēc tam, kad Damaskas notriekusi tās kara lidmašīnu. Tas noticis neilgi pēc tam, kad Izraēla pārtvērusi Irānas dronu, kurš bija ielidojis no Sīrijas puses. Šis incidents ir viens no vissmagākajiem pēdējā laikā, kas noticis starp Izraēlu, Irānu un Sīriju.

Izraēla izvērsusi ofensīvu pret mērķiem SīrijāHardijs Ventnieks

  Izraēlas lidmašīnas ofensīvas Sīrijā uzsākušas 12-mit irāniešu un sīriešu mērķiem pēc tam, kad tā pārtvēra Irānas dronu. To neitralizēja Izraēlas kaujas helikopters.

  Izraēlas armija norādījusi, ka šo ofensīvu laikā pret Izraēlu tika raidītas zenītraķetes un tikušas iedarbinātas arī trauksmes sirēnas.

  Šajos uzbrukumos tika notrieks arī viens Izraēlas F16 iznīcinātājs, uzsvērušas Izraēlas militārpersonas un norādot uz Sīrijas pret gaisa aizsardzības spēkiem, kuri pret lidaparātu atklājuši uguni. Lidmašīna avarējusi Izraēlas ziemeļos.

  Saskaņā ar Izraēlas policijas informāciju, abi cietušie piloti nogādāti slimnīcā. Ārsti viena pilota stāvoklis raksturojuši kā smagu, bet otrs ticis guvis vieglus ievainojumus.

  Izraēlas armija pēc notikušā uzsvērusi, ka, Irāna un Sīrija „”spēlējas ar uguni", taču tā nevēlas situācijas eskalāciju.

  Tikmēr Sīrijas valsts ziņu aģentūra "SANA" citējot nezināmu militāro avotu, norādījusi, ka Sīrijas spēki ir reaģējuši pret Izraēlas agresiju pret tās „militāro bāzi", atklājot uguni pret lidaparātiem. Sīrijas puse arī apgalvo, ka pret gaisa uzbrukumos cietušas vairākas Izraēlas kara lidmašīna. Taču Izraēlas armija ir uzstājusi, ka tikai viena ir tikusi notriekta.

  Tomēr Izraēlas uzsāktās ofensīvas pret irāņu pozīcijām Sīrijā iezīmē militārās eskalācijas palielināšanos, kas starp Izraēlu, Sīriju un Irānu ir viens no nopietnākajiem incidentiem starp pusēm kopš Sīrijas pilsoniskā konflikta sākuma 2011.gadā.

  Izraēla ir arī pēdējā laikā brīdinājusi par pieaugošo Irānas aktivitātēm pie tās robežas Sīrijā un Libānā. Tā baidās, ka Irāna varētu izmantot Sīrijas teritoriju kā punkta no kura izdarīt uzbrukumu Izraēlai.

  Irāna un tās Libānas kaujinieku sabiedrotie „Hezbollah”, abi ir svarīgi Sīrijas pilsoņkara dalībnieki. Kamēr Izraēla cīnās ar vardarbību valsts iekšienē, tostarp retu reizi ir bijusi spiesta likvidēt dronus, kas mēģinājuši ielidot tās teritorijā.

  Bez gaisa uzlidojumiem Sīrijā sīriešu un irāņu pozīcijām, Izraēlas ar raķetēm šonedēļ apšaudījusi Sīrijas militāro pētījumu centru netālu no Damaskas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti