Izraēla izraidījusi Turcijas diplomātu; palestīnieši atsauc vairākus sūtņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

ASV vēstniecības Izraēlā atklāšana Jeruzalemē turpina diplomātisko attiecību saasinājumu starp vairākām valstīm. Izraēla izraidījusi augsta līmeņa Turcijas diplomātu, savukārt Palestīnas pašpārvalde atsaukusi sūtņus no četrām valstīm.

Izraēla apsūdzējusi Turciju, ka tā publiski pazemojusi Izraēlas diplomātu, izraidot viņu no valsts. Arī vardarbība Gazas joslā ir radījusi diplomātisko sasprindzinājumu starp Turciju un Izraēlu.

Turcija bija iestājusies pret Izraēlas un ASV rīcību. Vairāki tūkstoši protestētāji izgāja Stambulas ielās, lai nosodītu ASV lēmumu pārcelt vēstniecību uz Jeruzalemi. Turcija paziņoja, ka tā uz konsultācijām atsauc vēstniekus no Izraēlas un ASV.

Tikmēr palestīniešu pašpārvalde atsaukusi sūtņus no Rumānijas, Čehijas, Austrijas un Ungārijas, jo šo valstu vēstnieki piedalījās izraēliešu pieņemšanā par godu ASV vēstniecības pārcelšanai uz Jeruzalemi. Palestīnieši pieņemšanas apmeklēšanu uzskata par smagu starptautisko tiesību un ANO rezolūciju pārkāpumu.

Tikmēr Gazas joslā vardarbība trešdien, 16.maijā, rimusies – iedzīvotāji gatavojas tradicionālajam ramadānam, tomēr nelieli protesti Izraēlas robežas tuvumā ir manāmi arī trešdien.

KONTEKSTS:

ASV 14.maijā savu vēstniecību Izraēlā atklāja Jeruzalemē, kuru palestīnieši uzskata par savu nākotnes galvaspilsētu. Tas raisīja palestīniešu protestus, kuros pie Izraēlas robežas gājuši bojā 59 cilvēki, bet ievainoti gandrīz 3000.

Izraēla paziņojusi, ka protestus organizējis islāmistu grupējums “Hamas”, kura mērķis ir apdraudēt Izraēlas drošību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti