Šī tiek uzskatīta par pirmo reizi Sīrijas septiņu gadu kara laikā, kad Izraēla ļāvusi sīriešiem izbēgt no asiņainā konflikta caur savu teritoriju.
Jordānija svētdien apstiprināja, ka no Izraēlas ir uzņēmusi 800 „Balto ķiveru” glābējus un viņu ģimenes un ka šos cilvēkus plāno pārvietot tālāk uz Vāciju, Apvienoto Karalisti un Kanādu. Saskaņā ar Jordānijas teikto, šo cilvēku pārvietošanu organizē Apvienotās Nācijas.
Sīrijas kaimiņvalstī Jordānijā patvērumu jau raduši vairāki simti tūkstošu kara bēgļu. Saskaņā ar Jordānijas teikto, tā piekritusi uz laiku uzņemt 800 Balto ķiveru glābējus un viņu ģimenes pēc tam, kad viņiem dot patvērumu bija apņēmušās trīs minētās rietumvalstis. Plānots, ka evakuētos uz tām pārvietos trīs mēnešu laikā.
Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdības armija ar Krievijas atbalstu pirms dažām nedēļām sāka plašu ofensīvu pret opozīcijas kaujinieku grupām valsts dienvidos. Sīvās kaujas atkal spiedušas vairākus simtus tūkstošus doties bēgļu gaitās.
„Balto ķiveru” kustības oficiālais nosaukums ir Sīrijas Civilā aizsardzība, un tā dibināta 2013.gadā. Tas ir brīvprātīgo tīkls, kas sniedz pirmo palīdzību un glābj ievainotos pēc uzlidojumiem Sīrijā. Baltās ķiveres ieguvušas starptautisko atpazīstamību arī pateicoties sociālajos tīklos publicētajiem video no notikuma vietām. Organizācija darbojas tikai nemiernieku kontrolētās teritorijās, taču uzstāj, ka ir neitrāla. Savukārt Sīrijas prezidenta Asada atbalstītāji un Krievija Baltās ķiveres apsūdz par nemiernieku atbalstīšanu un saitēm ar džihādistu grupējumiem.
Kas attiecas uz Izraēlu, tās oficiālā politika ir neiejaukties kaimiņos notiekošajā Sīrijas karā. Tomēr tā vairākkārt vērusi uzlidojumus pret mērķiem Sīrijā, ko uzskata par draudu savai nacionālajai drošībai, piemēram, ieroču konvojiem, kas paredzēti kaujinieku grupējumam "Hezbollah" un mērķiem, kas saistīti ar Irānu.