Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Izraēlā atkal pieaug inficēšanās ar koronavīrusu

Izraēlā atkal pieaug inficēšanās ar koronavīrusu

Izraēlā atkal pieaug saslimstība ar Covid-19, tas notiek šo slimību izraisošā koronavīrusa jaunā delta paveida dēļ. Izraēlas valdība, kas līdz šim bija atcēlusi daudzus ierobežojumus, tagad ir spiesta domāt, kā, pārlieku neierobežojot ikdienas dzīvi, tomēr pasargāt cilvēkus.

Izraēla ir viena no tām valstīm, kas noteica stingrus ierobežojumus, ļoti aktīvi un apzinīgi vakcinēja iedzīvotājus, lielākoties ar “Pfizer” vakcīnu, un panāca ievērojamu Covid-19 izplatības līmeņa samazināšanos, kļūdama teju par paraugvalsti. Taču tagad savu ceļu lauž jaunais un lipīgākais vīrusa delta paveids, kas atkal audzē saslimušo skaitu.

Vairāk izslimo vieglā formā

Iestādes vēsta, ka svētdien konstatēti vairāk nekā 800 inficēšanās gadījumi. Tas ir krietni mazāk nekā ziemā, kad dienā konstatēja 10 000 jaunu gadījumu, taču vairāk nekā maijā un jūnijā, kad bija dienas bez neviena inficētā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Izraēlas premjerministrs Naftali Benets paziņojis, ka valsts var sakaut vīrusu, arī neieviešot vispārēju karantīnu, taču tādā gadījumā nepotētajiem izraēliešiem ātri jāsaņem sava vakcīnas deva un nedrīkstētu arī atteikties no sejas masku nēsāšanas iekštelpās.

“Situācija Izraēlā ir tāda, ka mēs redzam Covid-19 pacientu pieaugumu, taču mūsu galvenais mērķis ir, lai nepieaugtu smagi slimo pacientu skaits, un tas pagaidām ir stabils.

Mēs saprotam, ka “Pfizer” vakcīna pasargā no smagas saslimšanas, bet tā ir mazāk efektīva pret iespēju saslimt viegli vai asimptomātiski,” norāda Arnons Šahars, kurš vada koronavīrusa nodaļu Izraēlas veselības aprūpes centrā.

Nedrīkst kaitēt ekonomikai

Izraēlas iedzīvotājiem iekštelpās obligāti ir jāvalkā sejas maska, taču vīrusa izplatības samazināšanās cilvēkus ir atslābinājusi, un iedzīvotāji arvien paviršāk izturas pret sejas aizsegiem gan sabiedriskajā transportā, gan citās publiskās vietās.

“Es zinu, ka tagad ir jāliek maska tirdzniecības centros, lielveikalos un ārpus tiem, bet es to lieku visu laiku.

Esmu no tiem cilvēkiem, kas ļoti uztraucas. Un, kad izeju no mājas, es dažreiz uzlieku pat divas maskas,” stāsta Jeruzalemes iedzīvotāja Irisa.

Izraēlas veselības ministrs Nicans Horovics pirmdien sasauca valdības sanāksmi, pieprasot, lai ministri apstiprinātu plānu, kas noteiktu, ka pasākumos, ko apmeklē vairāk nekā 100 cilvēku, atkal obligāti būtu jāuzrāda Covid-19 sertifikāts. Šo prasību jūnijā Izraēla bija atcēlusi.

Tajā pašā laikā ministrs uzsvēris, ka patlaban nav nodoma ierobežot cilvēku skaitu, kuri var apmeklēt pasākumus, kā arī nebūs nekādu lēmumu, kas varētu kaitēt ekonomikai.

Tiesa gan, Izraēlas varasiestādes nav slēpušas, ka vīrusam pieņemoties spēkā, tomēr varētu slēgt lidostas, uz laiku cilvēkiem liedzot apmeklēt ārzemes, kā arī ārzemniekiem ierasties Izraēlā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti