Izraēlā 102 gadus vecs sirmgalvis satiek kara laikā zaudētā brāļa dēlu

Ļoti aizkustinošs notikums pagājušajās brīvdienās piedzīvots Izraēlā, kur kāds 102 gadus vecs vīrs, kuram izdevies izvairīties no holokausta, pirmo reizi saticis savu brāļadēlu.   

102 gadus vecais Eljahu Petruško pašlaik dzīvo veco ļaužu pansionātā Izraēlā. Viņš kopš Otrā pasaules kara beigām uzskatīja, ka visa viņa ģimene ir gājusi bojā holokaustā. Šī mēneša sākumā viņš uzzināja, ka holokaustā izdzīvojis viņa jaunākais brālis. Pagājušajās brīvdienās Izraēlā ieradās Eljahu brāļa dēls, 66 gadus vecais Aleksandrs, kurš dzīvo Krievijā.

Tikšanos organizēja Izraēlā izveidotā Jad-Vašemas memoriāla tīmekļa datubāze, ar kuras palīdzību holokausta upuru radiniekiem ir iespēja atrast savus pazudušos tuviniekus.

1939. gadā tolaik 24 gadus vecais Eljahu Petruško aizbēga no Varšavas. Tajā laikā sākās Otrais pasaules karš, un, baidoties no nacistu represijām pret ebrejiem, Petruško devās uz Padomju Savienību, Varšavā atstājot savus vecākus un dvīņubrāļus Volfu un Zēligu, kas bija deviņus gadus jaunāki.

Petruško vecāki un Zēligs tika nogalināti nacistu nāves nometnē, savukārt Volfam izdevās no tās izbēgt. Viņš nonāca Sibīrijas darba nometnē.

Izrādījās, ka Volfs savas dzīves pēdējos gadus nodzīvoja Krievijas pilsētā Magņitogorskā, kur pirms sešiem gadiem nomira. Viņa vienīgais dēls Aleksandrs pēc īsas sarunas ar interneta starpniecību piekrita doties uz tikšanos ar onkuli, par kura eksistenci nekad nebija nojautis.

“Ir neticami redzēt ko tādu. Diemžēl šiem cilvēkiem pašlaik ir pēdējās iespējas satikt savus tuviniekus. Eljahu tikšanās ar viņa brāļadēlu notika, pateicoties mūsu datubāzē pieejamai informācijai,” pastāstīja Jad-Vašemas memoriāla pārstāve Debija Bermana.

Pats Eljahu pēc tikšanās atklājis, ka viņš ir prieka pilns, zinot, kas notika ar viņa ģimeni un to, ka ir bijusi iespēja satikt savus radiniekus. Pēc paša vārdiem - šāds notikums lieliski iederas viņa garās, notikumiem bagātās dzīves beigās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti