Rīta Panorāma

Bagāto rīdzinieku dzīve Mencendorfa namā

Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Spori par tiesu izpildītāju dienām visā Latvijā

Izārstēts otrais ar HIV sirgstošais pacients

Izārstēts otrais ar HIV sirgstošais pacients

Jauni sasniegumi medicīnas zinātnē! Iespējams, izārstēts jau otrais ar cilvēka imūndeficīta vīrusu jeb HIV inificētais pacients. Pēc Lielbritānijā veiktas cilmes šūnu transplantācijas pacientam vīruss vairs nav konstatēts, kas liek domāt, ka slimība izārstēta.

Vīrietim, kurš pagaidām vēlas palikt anonīms, pēc ārstēšanas HIV nav konstatēts jau 18 mēnešus, un viņš pārstājis lietot terapijas medikamentus. Viņš izārstēts pēc cilmes šūnu transplantācijas. Šis ir tikai otrais gadījums, kad pacientam izdevies atbrīvoties no HIV vīrusa. Pirmais gadījums tika apstiprināts pirms desmit gadiem - toreiz tika izārstēts Timotijs Rejs Brauns. Abiem pacientiem tika veikta kaulu smadzeņu pārstādīšana, kā rezultātā viņi saņēma cilmes šūnas no donoriem ar retu ģenētisku mutāciju, kas spēj pretoties HIV.

Tā kā Braunam konstatēja asins vēzi, vajadzēja veikt ķīmijterapiju. No tās pacientam kļuva tik slikti, ka viņam vajadzēja izraisīt komu, lai ļautu ķermenim atgūties.  Bet tagad - 12 gadus pēc operācijas Brauns ir brīvs no HIV un jūtas labi. Viņš labprāt satiktu arī otro pacientu, lai viņu iedrošinātu. Brauns pats izvēlējās runāt par notikušo publiski, lai noņemtu ap slimību pastāvošo stigmu. Pirms desmit gadiem ārstiem šķita, ka no HIV izārstētais pacients ir anomālija, bet tā kā pieredzēts jau otrs gadījums, tas nozīmē, ka nākotnē varētu pret vīrusu atrast zāles. Eksperti gan norāda, ka šāda ārstēšana nederēs visiem HIV inficētajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti