Itālijas Senāts bloķē likumu par homofobijas kriminālu vajāšanu

Itālijas Senāts trešdien bloķējis pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas paredz homofobiju pasludināt par krimināli sodāmu un pret kuru asi iebilst labējās partijas un Vatikāns.

Likumprojekts paredz kriminālsodus par geju, lesbiešu, transpersonu un invalīdu diskriminēšanu un aicinājumiem uz vardarbību pret šādām personām.

Taču likumprojekta kritiķi norāda, ka tas apdraud runas brīvību un paver ceļu homoseksuālisma propagandai skolās.

Balsojumā, ko ierosināja nacionālkonservatīvās partijas "Līga" un "Itālijas brāļi", Senāts ar 154 balsīm pret 131 nolēma bloķēt apakšnama novembrī apstiprinātā likumprojekta tālāku virzīšanu caur parlamentu.

Balsojums bija aizklāts, un tādējādi daļa senatoru varēja nepieturēties pie savas partijas oficiālās nostājas.

Balsojuma iznākums ir "nodevība" pret "politisko paktu, kas ļautu valstij spert soli pretī civilizācijai", tviterī paziņojis likumprojekta galvenais virzītājs Alesandro Dzans, kas pārstāv kreisi centrisko Demokrātisko partiju (PD) un vada geju organizāciju "Arcigay".

Vatikāns jūnijā spēra bezprecedenta soli, izsakot diplomātisku protestu pret šo likumprojektu un norādot, ka tas ir pretrunā ar konkordātu, kas noslēgts starp Itāliju un Svēto krēslu.

Vatikāns norādījis, ka homofobijas likums var novest pie katoļu vajāšanas par tradicionālo heteroseksuālo ģimeņu aizstāvību.

Reaģējot uz Vatikāna notu, premjerministrs Mario Dragi paziņoja, ka parlaments ir "brīvs" pieņemt lēmumus šajā jautājumā, jo Itālija ir sekulāra, nevis konfesionāla valsts.

Jūlijā PD noraidīja centristu un labējo aicinājumus mīkstināt likumu, lai panāktu tam plašāku politisko atbalstu.

Līgas līderis Mateo Salvīni, komentējot trešdienas balsojumu, paziņojis, ka PD un populistiskā "Pieczvaigžņu kustība", kas arī atbalstīja likumprojektu, cieta sakāvi savas "arogances" dēļ.

"Viņi teica nē visiem kompromisa piedāvājumiem, tostarp tiem, kurus ierosināja svētais tēvs (pāvests Francisks), organizācijas un daudzas ģimenes," norādījis Salvīni.

Tajā pašā laikā kāda jūlijā veikta aptauja liecina, ka 62% itāliešu atbalsta likumprojektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt