Itālijas premjers uzrunā Eiroparlamentā aicina risināt migrācijas problēmu

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) aicinājis uz lielāku solidaritāti migrācijas un ekonomisko problēmu risināšanā. Tikai šādā gadījumā esot iespējama kopējās Eiropas projekta attīstība.

"Būtisks priekšnoteikums stiprai Eiropai pasaulē ir solidaritāte un vienotība, ko garantē kopēja bloka dalībvalstu atbildība. Migrācija un ekonomiskā un finanšu vadība ir divi simboliski izaicinājumi, lai atjaunotu uzticību un solidaritāti Eiropā," teica Itālijas premjers.

Konte  norādīja, ka migrantu plūsmu nav iespējams likvidēt ar ārkārtas pasākumiem un savienībā nepieciešams stabils un efektīvs risinājums, tostarp mehānisms, kas piespiestu dalībvalstis sadalīt ieceļotājus.

Itālijas premjers uzsvēra arī, ka kopējais Eiropas projekts ir zaudējis daļu sava impulsa. Savienība norobežojusies no cilvēkiem un nav spējīga saprast viņu patiesās vajadzības.

Kontes kritikai debatēs oponēja vairāki Eiroparlamenta deputāti, tomēr arī viņi atzina nepieciešamību veidot taisnīgāku un efektīvāku patvēruma politiku.

Politikas eksperti jau ilgāku laiku brīdina, ka tieši migrācijas jautājums maijā paredzētajās Eiroparlamenta vēlēšanās varētu nodrošināt papildu atbalstu galēji labējām partijām un populistiem. Šī tendence vērojama arī Itālijā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti