Dienas ziņas

Visu veikalu atvēršana būtu pāragrs solis

Dienas ziņas

Krāpnieki uzglūn tirgotājiem internetā

Apstiprināta Itālijas valdība

Itālijas premjers apņēmies izvest valsti no krīzes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Itālijā apstiprināta premjerministra Mario Dragi valdība, kuras galvenais uzdevums būs Itālijas izvešana no koronavīrusa radītās krīzes. Dragi valdība ieguvusi plašu parlamenta atbalstu, sākot no centriski kreisajiem līdz galēji labējiem politiskajiem spēkiem.

Itālijas parlamenta abas palātas Dragi valdību apstiprinājušas ar pārliecinošu balsu vairākumu. Eksperti gan norāda, ka koalīcija, kurā pārstāvēts tika plašs politiskais spektrs, var būt grūti iegrožojama. Itālijai politiski satricinājumi nav sveši – šī ir jau trešā valdība kopš 2018. gada vēlēšanām.

73 gadus vecais Dragi ir plaši pazīstams Eiropā kā bijušais Eiropas Centrālā bankas vadītājs.

Viņš izpelnījies eiro glābēja reputāciju, eirozonas krīzes laikā paziņojot, ka darīs visu nepieciešamo, lai glābtu eiro. Tagad viņš sola darīt visu nepieciešamo, lai Itāliju izvestu no koronavīrusa pandēmijas.

“Galvenais uzdevums ir cīnīties pret pandēmiju ar visiem līdzekļiem un aizsargāt līdzpilsoņu dzīvi. Šie ir ierakumi, kuros visi cīnāmies kopā. Vīruss ir ikviena ienaidnieks. Mūsu spars aug, pieminot tos, kuru vairs nav mūsu vidū. Es arīdzan vēlos solidarizēties ar visiem, kuri cieš no pandēmijas izraisītās ekonomiskās krīzes,” pavēstīja Dragi.

Dragi ekonomiskā plāna un tautsaimniecības atjaunošanas solījumi Itālijā daudziem šķiet nepārliecinoši. Pie parlamenta ēkas balsojuma laikā sapulcējās ap 300 demonstrantu, lai protestētu pret Dargi valdību.

“Mēs uzskatām, ka Dragi nedrīkst uzticēties. Jo viņš nepārstāvēs strādnieku klases intereses, bet tikai tos, kuriem šajā valstī ir nauda un kuri gūst peļņu,” uzskata protestētājs Alesio Aranjo.

Dragi valdībā ir 23 ministri, kuru vidū ir gan tehnokrāti, gan iepriekšējo valdību ministri un politikas veterāni. Tā dēvētajiem tehnokrātiem piešķirti daži no svarīgākajiem posteņiem, īpaši tie, kas būs atbildīgi par fondu izlietojumu, ko Itālija saņem no Eiropas Savienības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti