Itālijas policija izmeklē seksuālās uzmākšanās gadījumus Jaungada svinību laikā Milānā

Deviņas sievietes ir vērsušās policijā ar apgalvojumiem, ka Vecgada vakarā Milānas Doma laukumā viņām uzbrukuši jaunu vīriešu grupējumi. Divi no vīriešiem ir aizturēti.

Noziegums atsaucis atmiņā līdzīgu uzbrukumu, kas tika pastrādāts 2015. gadā Vecgada svinību laikā Vācijas pilsētā Ķelnē. Toreiz uzbrukumā piedalījās simtiem vīriešu, no kuriem daudzi bija afrikāņu izcelsmes.

No deviņām sievietēm, kurām tika uzbrukts Milānā, divas bija 20 gadus vecas tūristes no Vācijas. Nesen publiskotā video redzams, kā abām vācu studentēm uzbrūk vīriešu grupa, piespiežot viņas pie drošības barjerām, kas atradās pie katedrāles.

Video redzams, kā iesprostotās meitenes sauc pēc palīdzības, kamēr vīrieši saplēš viņu drēbes un mēģina viņas seksuāli izmantot. Par laimi, jaunās sievietes ar kādu vīriešu palīdzību izraujas no pūļa.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jaunās sievietes pēc uzbrukuma arī publiski ir izteikušās par notikušo: “Mūs apgrābstīja kādas piecpadsmit rokas, uzbrukums ilga desmit minūtes. Policija neko nedarīja. Mēs centāmies aizstāvēties, sist un iepļaukāt viņus, bet viņi smējās un turpināja mums uzbrukt”.

Citā incidentā 19 gadus vecai sievietei, kura svinēja kopā ar draudzeni, uzbruka jauniešu grupa. Vēl vienai meitenei atsevišķi uzbruka ielās netālu no katedrāles. Milānas izmeklētāji vēsta, ka sievietes tika padotas apkārt kā lelles un vienā gadījumā viens uzbrucējs turēja upuri, kamēr otrs uzbruka viņai.

Itālijas policija, kas izmeklē uzbrukumus, veikusi reidus pēc 18 aizdomās turamo identificēšanas. Ar novērošanas kameru attēlu palīdzību, aculiecinieku liecībām un sociālo mediju izsekošanas palīdzību policija spēja salikt kopā trīs dažādas vardarbības epizodes, kas tovakar tika pastrādātas pret deviņām jaunām sievietēm.

Policija trešdien aizturēja divus jaunus vīriešus – Abdallahu Bugedru un Abdelrahmanu Ahmedu Mahmūdu Ibrahimu. Tiek uzskatīts, ka viņi ir bijuši bandā, kas svinībās pie Milānas katedrāles uzbrukusi vismaz deviņām sievietēm.

Viens no aizdomās turamajiem tiek apsūdzēts seksuāla rakstura uzbrukumos pret divām sievietēm un vienā zādzībā pret trešo sievieti. Otrs aizturētais tiek apsūdzēts seksuāla rakstura uzbrukumos pret četrām sievietēm un zādzībā pret piekto sievieti.

Uzbrukumi ir veicinājuši debates par Itālijā notiekošo vardarbību pret sievietēm. Itālijā vismaz viena sieviete tiek nogalināta gandrīz katru nedēļu, bieži šādus noziegumus pastrādā pašreizējais vai bijušais partneris.

Milānas notikumi atsaukuši atmiņā Vecgada vakara uzbrukumu Ķelnē 2015. gadā, kad vairāk nekā 1000 cilvēku liela jaunu, agresīvu un dzērušu vīriešu grupa Jaunā gada naktī uzbruka ap 80 sievietēm pie Ķelnes centrālās stacijas.

Vācijas varasiestādes un mediji toreiz tika kritizēti, ka centušies noklusēt notikušo, jo baidījās, ka tas varētu veicināt naidu pret patvēruma meklētājiem, kuri togad lielā skaitā bija ieradušies Vācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti