Dienas notikumu apskats

Par "KVV Liepājas metalurga" tālāko likteni jālemj Valsts kasei un valdībai

Dienas notikumu apskats

«Gan Bei» lieta: valsts budžetam garām paslīd miljons eiro

Itālijā divās lielākajās valsts pilsētās ierobežos autosatiksmi

Itālijas pilsētās cīņai ar smogu aizliedz automašīnas un picu krāsnis

Itālijas varas iestādes ierobežojušas autosatiksmi divās valsts lielākajās pilsētās - Romā un Milānā, lai mazinātu izplūdes gāzu koncentrāciju. Savukārt netālu no Neapoles esošās San Vitaliano pilsētas mērs uz laiku aizliedzis arī ar malku kurināmās picu cepšanai domātās krāsnis.

Bezvēja dienas veicinājušas to, ka pilsētās ilgstoši neizklīst smogs, un cilvēki sūdzas par apgrūtinātu elpošanu. Aizliegumu izmantot automašīnas Romā un Milāā plāno līdz nedēļas vidum.

Kamēr Lielbritāniju vajā ilgstošas lietus gāzes, sausais un mierīgais laiks vairākās Itālijas pilsētās veicinājis piesārņojuma koncentrēšanos, kas licis varas iestādēm ieviest transporta aizliegumu.

Romā un Milānā, kur nav lijis teju jau divus mēnešus, noteikti sešu stundu braukšanas aizliegumi gan automašīnām, gan skūteriem, gan motocikliem. Liegums ir spēkā no desmitiem rītā līdz četriem pēcpusdienā. No ierobežojumiem pasargātas automašīnas, kuras tiek uzskatītas par videi draudzīgām, jo patērē mazāk degvielas, savukārt, Milānas pašvaldība ieviesusi īpašas lētākas un veselu dienu derīgas sabiedriskā transporta biļetes, lai veicinātu cilvēku vēlmi atteikties no personiskā auto.

Šoferiem, kuri neievēros noteikumus un turpinās braukt par spīti ierobežojumiem paredzēti bargi naudas sodi.

Taču ne tikai transporta līdzekļu radītais piesārņojums izrādījies bīstams. Netālu no Neapoles esošās San Vitaliano pilsētas mērs uz laiku aizliedzis ne tikai automašīnas, bet arī ar malku kurināmās picu cepšanai domātās krāsnis, jo dūmiem neizklīstot, to izmantošana, pēc varas iestāžu domām, radījusi nopietnas briesmas cilvēku veselībai. Pašvaldība noteikusi, ka krāsnis var darbināt vienīgi tad, ja tām pievienoti īpaši filtri un nosūcēji.

Šādus ierobežojumus picu cepēji piedzīvojuši jau iepriekš, un tas ir arī vainagojies ar plašiem protestiem, kuros aroda meistari pauduši neizpratni, kādēļ aizliegumi skar tieši šo pilsētu, jo Neapoles apkārtnē ir daudz citu vietu, kuras ir pasargātas.

Itālija ir viena no tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas jau iepriekš ir brīdināta par ļoti lielu piesārņojumu pilsētās, un vēl 2012. gadā valstī bija salīdzinoši visaugstākais priekšlaicīgas nāves gadījumu skaits, ko bija izraisījis lielais piesārņojums. Modes centru Milānu, kas vēl šogad varēja lepoties ar lielu viesu skaitu, pateicoties arī pasaules sasniegumu izstādei „Expo”, pirms astoņiem gadiem atzina par Eiropas piesārņotāko pilsētu, un visus šos pēdējos gados tā ir bijusi problemātiskāko vietu augšgalā.

Gan Romas, gan Milānas pašvaldība jau vairākkārt ir ierobežojusi transporta satiksmi, lai kaut cik samazinātu izplūdes gāzu radīto postu.

Taču ar rāmā laika un smoga problēmu cīnās ne tikai Itālija, bet arī Spānija. Galvaspilsētā Madridē stingri ierobežota auto novietošanas pilsētas centrā, savukārt, Katalonijas galvaspilsētā Barselonā noteikti ātruma ierobežojumi. Stingrie liegumi un netīrs gaiss ir nepatīkama kombinācija gan pašiem pilsētu iedzīvotājiem, gan to viesiem, kuri nolēmuši šo svētku laiku pavadīt citkārt skaistajās un tūristu iemīļotajās vietās.

Ārpus Eiropas Savienības joprojām brīdinājumi par augsto piesārņojuma līmeni spēkā ir arī Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Eksperti lēš, ka Pekina šajās dienās piedzīvo vienu no vēsturē dramatiskākajiem smogiem. Ķīnā satiksmi regulē līdzīgi kā arī Eiropas valstīs -  noteiktās dienās drīkst braukt automašīnas ar noteiktā, numura zīmēm kas beidzas ar nepāra vai pāra skaitli. Taču Ķīnā, atšķirībā no Eiropas valstīm, esot daudz vairāk šo noteikumu pārkāpumu, kad šoferi ignorē valdības nosacījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti