Itālijas Pieczvaigžņu kustības biedri atbalsta jaunas valdības izveidi

Itālijas Pieczvaigžņu kustības biedri tiešsaistes balsojumā atbalstījuši koalīcijas veidošanu ar kreisi centrisko Demokrātisko partiju. Tas paver ceļu jaunas valdības izveidei, kuru vadīs līdzšinējais premjers Džuzepe Konte. 

Kustībai simpatizējošais bezpartejiskais Konte sociālās saziņas vietnē “Fecebook” jau iepriekš aicināja partijas ierindas biedrus atbalstīt koalīciju, lai valsts labā īstenotu lielas un labas idejas. Tā paveikšanai neesot vajadzīgi supervaroņi, bet normāli cilvēki, kuri ir atbildīgi un apņēmīgi un mīl valsti.

Tieši Kontes nostāja varēja būt viens no faktoriem, kas vairoja idejas popularitāti, un pretēji prognozētajiem 50% koalīciju atbalstīja 79% balsotāju.

Eksperti uzsver, ka šis rezultāts ļaus jau tuvākajās dienās Itālijā izveidot jaunu valdību un izolēt politiskās krīzes izraisītāju - iekšlietu ministru Mateo Salvīni un viņa vadīto nacionālkonservatīvo partiju “Līga”. Balsojums arī ļaus izvairīties no pirmstermiņa Itālijas parlamenta vēlēšanām.

KONTEKSTS:

Augusta sākumā nacionālkonservatīvās partijas „Līga” līderis Mateo Salvīni pauda vēlmi izbeigt līdzšinējo koalīciju ar Pieczvaigžņu kustību un aicināja sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas. Tādējādi Itālijā tika izraisīta valdības krīze, kas draudēja beigties ar pirmstermiņa vēlēšanām, un no amata atkāpās premjerministrs Džuzepe Konte.

Pieczvaigžņu kustība un kreisi centriskā Demokrātiskā partija, kas tradicionāli pazīstamas kā sīvas konkurentes, centās izveidot koalīciju, izslēdzot no tās Salvīni. Šo abu partiju koalīcijas izveide faktiski bija vienīgā iespēja izvairīties no pirmstermiņa vēlēšanām, kurās, kā liecina aptaujas, pārliecinošu uzvaru gūtu „Līga”, nodrošinot premjerministra krēslu savam līderim. Itālijas prezidents Serdžo Matarella deva partijām laiku līdz trešdienai, 28. augustam, lai vienotos par jaunas vairākuma koalīcijas izveidi. Prezidents uzsvēra – ja vienošanās netiks panākta, viņš iecels pagaidu valdību un izsludinās ārkārtas vēlēšanas.

Itālijas Pieczvaigžņu kustība un kreisi centriskā Demokrātiskā partija augusta beigās vienojās, ka līdzšinējais premjerministrs Džuzepe Konte tiks atkārtoti iecelts premjera amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti