Panorāma

Vairākas valstis neuzņems Krievijas mobilizācijas bēgļus

Panorāma

Panorāma

Itālijas vēlēšanās gaidāma labējo uzvara

Itālijas parlamenta vēlēšanās gaidāma labējo uzvara

Svētdien Itālijā gaidāmajās parlamenta vēlēšanās uzvara tiek prognozēta labējo koalīcijai. Itālija piedzīvojusi ļoti dažādas valdības – no kreisajiem un populistiem līdz tehnokrātiem. Šoreiz –pirmo reizi kopš Musolini laikiem – par Itālijas līderi varētu kļūt galēji labējo partijas pārstāvis.

Aptaujas liecina, ka šo vēlēšanu rezultātā varētu izveidoties labējo spēku koalīcija. To varētu vadīt Džordžija Meloni, kura nāk no galēji labējās partijas "Itālijas brāļi".

Šo partiju Meloni nodibināja 2012. gadā. Tā tiek uzskatīta par ideoloģisku pēcteci kustībai, ko pēc Otrā pasaules kara izveidoja gāztā diktatora Benito Musolīni atbalstītāji.

"Ja franči ir aizstāvējuši savas intereses un vācieši savas, Itālija ir izdarījusi to, ko franči un vācieši ir likuši. Tā vietā, lai darītu to, kas mums nāk par labu," par Itālijas līdzšinējo Itālijas politiku izteicās Meloni.

Itāļus šoreiz daudz vairāk uztrauc nevis parasti aktuālais migrantu jautājums, bet gan pieaugošās elektrības cenas.

"Izmēģināšu jaunos labējos. Redzēsim, vai viņi var kaut ko izdarīt. Es šaubos, bet cerēsim," komentēja pavārs Luidži Čitarella.

"Es ceru, ka centriski labējie spēs samaksāt mūsu rēķinus," izteicās Palermo iedzīvotājs Andželo Morinči.

Savukārt Itālijas iedzīvotāja Gaia uzsvēra: "Es nevaru piekrist viņas uzskatiem par cilvēktiesībām un sociālajiem jautājumiem. Tāpēc es uztraucos, ka mani pārstāvēs šāds cilvēks."

Pēdējo piecu gadu laikā Itālija pieredzējusi trīs valdības, bet "Itālijas brāļi" ar Meloni vienmēr palikuši opozīcijā. Un šo kārti Meloni šobrīd veiksmīgi izspēlē – partija reitingos ir līderis ar 25%.

"Atrašanās opozīcijā ir atmaksājusies – pat ja itāļi nemaz nebija tik neapmierināti ar Mario Dragi. Viņa ir ļoti agresīva, viņa vada labu priekšvēlēšanu kampaņu," pastāstīja portāla "EU News" galvenais redaktors Lorenso Robustelli.

Meloni sola ne tikai nulles toleranci pret nelegālo imigrāciju un atbalstu "tradicionālām ģimenes vērtībām", bet arī sakārtot enerģētikas lietas.

"Ar centriski labējiem spēkiem un "Itālijas brāļiem" pie varas šī tauta atkal ražos enerģiju. Mēs iegūsim gāzi no savas jūras," sacīja Meloni.

Viņa savulaik bija kareivīga eiroskeptiķe – pirms astoņiem gadiem viņa aicināja Itāliju atteikties no eiro. Tāpat politiķe savulaik iebilda pret sankcijām pret Krieviju pēc Krimas okupācijas. Taču tagad kopš Krievijas sāktā kara - Meloni atbalsta NATO un Ukrainu.

Tomēr Meloni potenciālie koalīcijas partneri – kā, piemēram, Mateo Salvini joprojām saglabā siltas jūtas pret Vladimiru Putinu un prasa sankciju atcelšanu. Tāpēc labējo koalīcijas valdības izveidošana nebūs ne ātra, ne viegla.

Žurnālists Robustelli paskaidroja, ka Meloni labākais draugs Eiropā esot Viktors Orbāns. Tāpēc Briselē Meloni valdība tiek gaidīta ar zināmu piesardzību. Būdama ES trešās lielākās ekonomikas līdere, Meloni būtu ietekmīga arī ārpus Itālijas robežām. Un viņa kļūtu arī par pirmo sievieti Itālijas premjerministra krēslā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti