Itālijas jaunā valdība iztur uzticības balsojumu parlamentā

Neviennozīmīgi vērtētā Itālijas jaunā valdība izturējusi uzticības balsojumu abās parlamenta palātās. Ministru kabinetu veidos populistiskās Pieczvaigžņu kustības un labējās Līgas izvirzītie pārstāvji.   

Neilgi pirms ceturtdien, 6.jūnijā, notikušā balsojuma parlamenta apakšpalātā Konte paziņoja, ka  piektdien un sestdien Kanādas pilsētā Toronto paredzētajā samitā G-7 valstu līderiem nāksies ar cieņu uzklausīt Itāliju.  Itālija pasākumā likšot sevi iepazīt un cienīt.

Konte arī atkārtoti norādīja, ka

jaunās valdības prioritātes būs nelegālās imigrācijas ierobežošana, attiecību pārskatīšana ar Eiropas Savienību un attiecību uzlabošana ar Krieviju.

Tomēr jau pirms balsojuma Senātā viņš noliedza iespēju, ka valsts varētu izstāties no eirozonas. Dažu ietekmīgu abu partiju politiķu negatīvā attieksme pret eiro bija viens no iemesliem, kāpēc maija beigās sarunas par ministru kabineta veidošanu nonāca strupceļā.  

KONTEKSTS:

4.martā notikušajās Itālijas parlamenta vēlēšanās neviena no partijām neguva absolūtu vairākumu. Visvairāk balsu guva "Ziemeļu līga" un "Pieczvaigžņu kustība". Abu minēto radikālo partiju pārstāvji paziņoja par gatavību veidot valdošo koalīciju, kas atteiktos no taupības pasākumiem un palielinātu budžeta deficītu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti