Itālijas jaunā premjere Meloni arī sola risināt ekonomikas problēmas un nepieļaut valsts kontroli no ārpuses

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Itālija ir rietumnieciski un eiropeiski noskaņota valsts, un tā nepakļausies Krievijas diktētajai enerģētikas šantāžai. Par to otrdien pirms uzticības balsojuma parlamenta apakšpalātā paziņoja jaunā Itālijas premjerministre Džordžia Meloni. Uzrunājot deputātus, viņa solījusi pēc iespējas ātrāk ķerties pie akūto ekonomikas problēmu risināšanas, vienlaikus solot nepieļaut, ka kāds no ārpuses kontrolē Itālijas valdību, valsti un tautu. 

Itālijas jaunā premjere Meloni arī sola risināt ekonomikas problēmas un nepieļaut valsts kontroli no ārpuses
00:00 / 04:08
Lejuplādēt

Pēc skaļās uzvaras parlamenta vēlēšanās un stāšanās Itālijas premjerministres amatā partijas "Itālijas brāļi" līdere Meloni otrdien pirmo reizi uzrunāja valsts parlamentu. Šajā uzrunā tika izklāstītas jaunās valdības galvenās prioritātes turpmākajiem gadiem, tostarp pārvarot samilzušās ekonomiskās problēmas. Uzrunājot parlamenta apakšpalātu pirms uzticības balsojuma, Meloni izteicās, ka valdības veidošanas process ir izrādījies ļoti straujš, paužot pārliecību, ka tikpat strauji valsts virzīsies uz priekšu dažādu izaicinājumu pārvarēšanā:

"Es pateicos maniem "Itālijas brāļiem", partijai "Līga" un "Uz priekšu, Itālija", jo centriski labējiem spēkiem ir izdevies izveidot valdību mūsu valsts vēsturē īsākajā laikā. Es ticu, ka tas ātrums, ar kādu tika izveidota šī valdība, ļoti labi raksturo centriski labējos spēkus, kuri vienmēr ir parādījuši, ka ir spējīgi pārvarēt dažādas politiski jūtīgas tēmas daudz augstāku interešu – valsts interešu labā. Ātrums mums ir dabisks, taču tas ir arī pienākums, jo tā sarežģītā situācija, kurā pašlaik atrodas Itālija, neļauj mums šķiest laiku. Un mēs negrasāmies to izšķiest," sacīja Meloni.

Viens no Meloni galvenajiem uzdevumiem būs izvest Itāliju cauri enerģētikas krīzei, augošajai inflācijai un Eiropas Savienības trešās lielākās ekonomikas draudošajai recesijai, vienlaikus turpinot Eiropas prasītās reformas pēckovida atkopšanās finansējuma saņemšanai. Tas ir par aptuveni 200 miljardu eiro lieliem grantiem un aizdevumiem. Pati Meloni iepriekš ir izteikusies, ka vēlas panākt šajā plānā izmaiņas, ņemot vērā sarežģīto situāciju enerģētikas sektorā, taču eksperti uzskata, ka plāna pārskatīšana ir maz ticama. Tieši tāpēc liela uzmanība tiek pievērsta tam, kā tiks īstenota vēl priekšvēlēšanu laikā solītā nodokļu samazināšanas un izdevumu palielināšanas programma savienojumā ar solījumiem ievērot taupību un samazināt milzīgo valsts parādu.

Ņemot vērā, ka Meloni vadītā valdība ir pati labējākā kopš Otrā pasaules kara laika, kad to vadīja diktators Benito Musolini, jaunā premjerministre ir noliegusi simpatizēšanu fašisma ideoloģijai. Tāpat viņa kategoriski norādījusi, ka par spīti tam, ka tiek dēvēta par eiroskeptiķi, arī viņas vadībā Itālija ir un būs rietumnieciska un eiropeiski noskaņota valsts.

Meloni norādīja: "Pēdējo dienu laikā ir bijuši ļoti daudzi, pat ārpus mūsu valsts robežām, kuri ir teikuši, ka ir gatavi uzraudzīt šo valdību. Es ceru, ka viņi atradīs labāku veidu, kā pavadīt savu laiku. Šajā zālē ir vairāk nekā pietiekami opozīcijas spēku, kuri uzraudzīs šīs valdības darbu. Un es ceru, ka tas tiks darīts bez ārējiem elementiem. Un tomēr es ceru, un mēs visi esam vienisprātis, ka jebkurš, kurš no ārpuses vēlēsies pārraudzīt Itāliju, necentīsies izrādīt necieņu pret manu valdību, mūsu valsti un visiem itāļiem, kuriem nekādas pamācības nav nepieciešamas.''

Itālija ir pilntiesīga Rietumu un to alianšu sistēmas dalībniece, Eiropas Savienības un Eirozonas dibinātāja, kā arī Atlantiskās alianses un G7 dalībniece. Un pat vēl ilgi pirms tam Itālija bija šūpulis Eiropas civilizācijai un sistēmai, kas ir balstīta uz brīvību, vienlīdzību un demokrātiju.

Šis faktors pēdējo dienu laikā ieguva īpaši lielu uzmanību, bijušajam premjeram Silvio Berluskoni atklāti paužot simpātijas Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Par spīti tam, ka arī Itālija ir ļoti atkarīga no Krievijas piegādātās gāzes, Meloni ir paziņojusi, ka Putina enerģētikas šantāžai nepakļausies un līdzīgi kā bijušā premjera Mario Dragi vadībā Itālija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai, pierādot, ka tā ir uzticama NATO partnere.

Sagaidāms, ka trešdien Meloni ar savām prioritātēm iepazīstinās arī Itālijas parlamenta augšpalātu Senātu, un tam sekos vēl viens uzticības balsojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti