Itālijas Iskijas salu satricina zemestrīce

Itāliju satricinājusi četras magnitūdas stipra zemestrīce, kas vissmagāk skāra Iskijas salu Neapoles tuvumā.  Tiek ziņots par diviem bojāgājušiem un 39 cietušajiem. Aptuveni 2600 cilvēku ir zaudējuši pajumti.

Salā notiek aktīvi glābšanas darbi, un glābējiem izdevies izglābt vairākus gruvešos apraktus cilvēkus.

“Mēs esam nodrošinājuši vienu prāmi, kas var uzņemt 1000 cilvēkus un divus prāmjus, kas var uzņemt pa 650 personām, lai pārvestu cilvēkus no zemestrīces skartā reģiona. No Neapoles ceļā devies prāmis, lai sniegtu palīdzību, un uz tā atrodas divas policijas vienības ar īpaši apmācītiem suņiem un brīvprātīgie. No Neapoles ceļā gatavs doties vēl viens prāmis ar divām ātrās palīdzības automašīnām," norāda civilās aizsardzības dienesta vadītājs Andželo Borelli.

Kaut arī zemestrīce ir salīdzinoši vāja,  ir sabrukušas daudzas mājas – tas saistīts ar zemas kvalitātes būvniecību. Pēc Itālijas Arhitektūras padomes datiem, uz salas tiek masveidā ignorēti seismiskās aizsardzības noteikumi un aptuveni divsimt tūkstoš ēku ir uzbūvētas bez tam nepieciešamajām atļaujām.

Iskijas sala atrodas Tirēnu jūrā apmēram 30 kilometru attālumā no Neapoles pilsētas un kūrorta sezonas laikā uz to dodas daudzi desmiti tūkstoši tūristu un atpūtnieku.

Zemestrīce ir notikusi tūrisma sezonas augstākajā punktā, un, baidoties no tās grūdienu atkārtošanās, daudzi salas apmeklētāji nakšņo parkos un citās atklātās vietās.

Sala atrodas Vezuva vulkāna tuvumā un ir pakļauta tā aktivitātei. 1883.gadā salā notikušajā zemestrīcē gāja bojā vairāk nekā 2000 cilvēku

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti