Itālijas flote sāks operāciju cīņai ar kontrabandistiem Lībijas ūdeņos

Itālijas abu parlamenta palātu deputāti devuši atļauju kara flotei uzsākt operāciju Lībijas teritoriālajos ūdeņos. Tās mērķis ir cīņa pret cilvēku kontrabandistiem un nelegālās imigrācijas ierobežošana.

Itālijas aizsardzības ministre Roberta Pinoti pirms balsojuma informēja, ka flote sniegs tehnisku atbalstu Lībijai un nepārkāps tās suverenitāti. Kara kuģi arī neīstenos valsts jūras blokādi, lai apturētu imigrantu laivu un kuģu došanos jūrā.

Pinoti norādīja, ka operācija notiek pēc Lībijas varas iestāžu lūguma un oficiālā Tripole noteiks gadījumus, kad būs nepieciešama Itālijas kara kuģu aktīva rīcība. Savukārt uzbrukuma gadījumos flotei būs tiesības aizsargāties.

Tikmēr migrācijas eksperti ziņo, ka Itālijā no Lībijas šogad jau ieradušies aptuveni 90 tūkstoši nelegālo imigrantu. Jūlijā reģistrēti vairāk nekā 11 tūkstoši ieceļotāju, un lielāka viņu daļa ir no Āfrikas valstīm.

Tikmēr Itālijas varas iestādes konfiscējušas Vācijas nevalstiskās organizācijas “Jugend Rettet”  kuģi “Iuventa”. Tiesībsargi uzskata, ka tas izmantots cilvēku kontrabandā.

Itālijas policija ziņo, ka kuģis konfiscēts saskaņā ar prokuratūras rīkojumu.  Izmeklēšana tika uzsākta 2016.gada oktobrī, un ar modernu tehnoloģiju palīdzību iegūti netieši pierādījumi, ka motorkuģis izmantots nelegālo imigrāciju veicošās aktivitātēs.

Savukārt migrācijas eksperti norāda, ka prokuratūras rīcība saistāma ar oficiālās Romas politikas maiņu. Itālija cenšas ierobežot nevalstisko organizāciju darbību un pieprasa uz kuģiem izvietot policistus. Noteikts arī  aizliegumu pārvietot imigrantus no viena aktīvistu kuģa uz citiem.

“Jugend Rettet” ir viena no sešām nevalstiskajām organizācijām, kas darbojas Lībijas piekrastē un ir atteikušās pakļauties Itālijas varas iestāžu jaunajiem noteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti