Rīta Panorāma

ANO apstiprina civiliedzīvotāju nogalināšanu Ukrainā

Rīta Panorāma

Intervija ar NVA direktori Evitu Simsoni

Itālijas dienvidos attīsta alveju audzēšanu

Itālijas dienvidos attīsta alvejas audzēšanu

Itālijas dienvidu reģionā Apūlijā attīsta alvejas audzēšanu. Šis Eiropā neierastais kultūraugs nodrošina darbu vietējiem iedzīvotājiem, kā arī ieinteresē par lauksaimniecību jauniešus.

"Mēs mainām tendences, pateicoties alvejai, un jaunieši atgūst interesi par lauksaimniecību. Šeit mēs mācām viņiem audzēt augu tā, lai viņi var kļūt par mūsu piegādātājiem," stāstīja kompānijas "Nature is better" pārstāvis Domeniko Skordari.

Domeniko bija pirmais, kurš pirms 22 gadiem sāka stādīt alvejas, ko daļa cilvēku labāk pazīst pēc latīniskā nosaukuma 'Aloe Vera'. Patlaban 75 cilvēki aprūpē apmēram 12 tūkstošus augu un veic produkcijas apstrādi, bet nākotnē plānots ražotni paplašināt.

No auga lapām tiek iegūts gels, ko plaši izmanto kosmētikas ražošanā visā pasaulē. Šī lauksaimniecības kultūra ieguvusi īpaši nozīmi arī olīvkoku slimības dēļ, kas atņēmusi cilvēkiem tradicionālo nodarbi.

Alveja ir tropu augs, un Latvijā tā kultivēšana brīvā dabā nav iespējama. Taču tā lieliski aug telpās, tai skaitā uz palodzēm, un to izmanto arī tautas medicīnā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti