Itālijas ārlietu ministrs piedāvās plānu migrācijas problēmu risināšanai ES

Itālijas ārlietu ministrs Enco Moavero-Milanēzi piedāvās plānu cīņai ar migrantiem Eiropas Savienībā (ES). Viņš norādījis, ka nevar reaģēt uz katru atsevišķu gadījumu – migrācijas problēmu risināšanai vajadzīgs stabils mehānisms.

Itālijas attiekšanās uzņemt migrantu un patvēruma meklētāju glābšanas kuģus pēdējās nedēļās no jauna aktualizējusi diskusijas par ES valstu solidaritāti bēgļu uzņemšanā.

Milanēzi sacīja, ka migrantu mērķis nav nokļūt Itālijas, Grieķijas vai Maltas krastā, bet gan nokļūt Eiropā. Tāpēc arī risinājums jāmeklē Eiropas mērogā.

Viņš atbalsta ES flotes misiju atsākšanu Vidusjūrā, bet tikai ar noteikumu, ka ne visi izglābtie migranti nonāks Itālijā.

Viņaprāt, cilvēkiem no karadarbības reģioniem būtu jādod iespēja pieprasīt patvērumu kādā drošā valstī, kas atrodas tuvāk viņu mītnes zemei un ir ārpus ES.

Ministrs uzskata, ka Eiropā nonākušie bēgļi jāsadala starp dalībvalstīm saskaņā ar "objektīviem un skaidriem kritērijiem".  Bet, lai novērstu migrāciju nākotnē, ES jāsniedz lielāka palīdzība migrantu izcelsmes valstīm.

Milanēzi priekšlikumus migrācijas problēmu risināšanai liks galdā pirmdien, 15. jūlijā, ES valstu ārlietu ministru sanāksmē Briselē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt