Panorāma

No izdošanas Dienvidāfrikai izglābtā K. Misāne atbrīvota

Panorāma

Katerina: Maskavas ielas neierasti tukšas

Itālija plāno pakāpeniski atvieglot ierobežojumus

Itālija plāno pakāpeniski atvieglot Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Itālijas valdība sola tuvākajās dienās izziņot plānu, kā valsts pakāpeniski mazinās vīrusa pandēmijas izraisītos ierobežojumus. Itālija no visām Eiropas valstīm Covid-19 krīzē ir cietusi vissmagāk, taču pēdējā statistika liecina, ka situācija uzlabojas.

Feltrinelli grāmatnīca Romā pēc divu mēnešu dīkstāves beidzot atver durvis. Tas ir iespējams, jo grāmatnīcas īpašnieki apsolījuši ievērot maksimālu piesardzību.

Veikalā drīkst ienākt ne vairāk kā seši pircēji vienā reizē. Pie durvīm obligāti ir jāuzvelk gumijas cimdi un apmeklētājiem noteikti ir jābūt maskās.

"Šī ir brīnišķīga atlabšanas zīme. Grāmatas ir dvēseles barība. Mums bija ļoti nepieciešams, lai tieši grāmatnīcas atveras. Laiks ir jāizmanto, un lasīšana ir ārkārtīgi svarīga," sacīja grāmatnīcas apmeklētājs Luidži Kortelesa.

Tikmēr grāmatnīcas vadītājs Džuzepe Mateuči sacīja: "Ir lietaina diena, bet pirmie pircēji sāk ierasties, un viņi tiešām ir priecīgi, ka mēs atkal esam vaļā. Pircējiem šis ir atelpas brīdis valstī tik grūtajā karantīnas laikā."

Grāmatnīcas, bērnu apģērba veikali un vēl dažu citu īpašu preču tirdzniecības vietas ir tās, kam valstī ir ļauts pakāpeniski atvērties. Itālijas statistika beidzot rāda cerīgu ainu – valstī pirmo reizi saslimušo skaits, kaut arī minimāli, bet ir krities. Tiesa, Itālija aizvien ir otrā aiz Amerikas Savienotajām Valstīm mirušo skaita ziņā pasaulē. Vīruss te dzīvību ir dzēsis vairāk nekā 24 000 cilvēku.

Kopš marta valstī ir noteikti strikti izolēšanās pasākumi, kas pamatīgi iedragā gan itāļu dzīves kvalitāti, gan ekonomiku.

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte, redzot jauno cerību staru, ir paziņojis, ka līdz nedēļas nogalei informēs par soļiem, kā valstī pakāpeniski mazināt pandēmijas dēļ ieviestos ierobežojumus, kā arī darīs zināmus plānus, kā atvērt slēgto ekonomiku.

Konte nesolīja, ka atvērs visus sektorus uzreiz, to darīs pamazām, jo pretējā gadījumā tas varētu izsaukt jaunu inficēšanās vilni.

Karantīnas termiņu Itālija ir plānojusi noslēgt pēc nepilnām divām nedēļām – 3. maijā, un ar 4. maiju varētu sākties jaunie atvieglojumi. Valdība brīdinājusi, ka būs jādomā, kā palīdzēt uzņēmumu darbiniekiem pēc darba nokļūt mājās, lai izvairītos no cieša kontakta un sastrēgumiem, kas var radīt jaunus labvēlīgus apstākļus vīrusa izplatībai.

Tomēr, lai arī Itālijas varas iestādes ziņo par cerīgu statistiku, vairums mediķu uzskata, ka patiesais inficēto un mirušo skaits ir daudz lielāks, jo oficiālajā upuru skaitā netiek iekļauti cilvēki, kas mirst mājās vai veco ļaužu pansionātos. Mediķi, saprotot, ka valdība ir starp diviem – biznesa un veselības – dzirnakmeņiem, aicina  tomēr nesteigties ar ierobežojumu mazināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti