Itālijā piešķirs 400 miljonus eiro palīdzībai trūcīgajiem

Itālijas valdība piešķirs 400 miljonus eiro, lai nodrošinātu pārtiku maznodrošinātajiem iedzīvotājiem. Tā ir daļa no gandrīz 5 miljardiem, kas novirzīti Covid-19 pandēmijas negatīvo seku mazināšanai.  

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte informēja, ka 400 miljonus eiro piešķirs 8 tūkstošiem pašvaldību. Ar īpašu talonu sistēmas palīdzību trūcīgos nodrošinās ar pārtiku, medikamentiem. 

Vienlaikus viņš pieļāva iespēju, ka 3. aprīlī darbu valstī varētu atsākt izglītības iestādes, ja mazināsies koronavīrusa izplatības ātrums.

Tikmēr vietējie žurnālisti apšauba šādu iespēju, jo pēdējā diennaktī konstatēti vēl vairāk nekā 5000 inficēšanās, kā arī 756 nāves gadījumi.

No slimības visā valstī jau miruši vairāk nekā 10 000 cilvēku, un pēc šī rādītāja valsts ieņem pārliecinošu pirmo vietu pasaulē.  Vēl straujāk Covid-19 patlaban izplatās tikai Amerikas Savienotajās Valstīs un Spānijā.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Koronavīrusa upuru skaits pasaulē ir pārsniedzis 30 tūkstošu atzīmi. Vislielākais mirušo skaits reģistrēts Eiropā. Joprojām visdramatiskākā situācija ir Itālijā un Spānijā, savukārt ASV no vīrusa izraisītajām komplikācijām mirušo skaits dubultojies dažu dienu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti