Itālijā pastiprina Covid-19 epidēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus

Itālijas varas iestādes pastiprinājušas Covid-19 epidēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus. Vienlaikus tiek ziņots par nelielu jaunu inficēšanās gadījumu skaita samazināšanos.

Jau sestdien, 21.martā, Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņoja par nesvarīgu uzņēmumu slēgšanu, bet pirmdien, 23.martā, pieņemts lēmums vēl vairāk ierobežot ceļošanu.

Itāļiem ar sabiedrisko vai privāto transportu aizliegts doties ārpus pašvaldībām, kurās viņi patlaban atrodas. Izņēmums attieksies uz cilvēkiem, kuriem jāatstāj sava dzīvesvieta ārkārtēju gadījumu vai veselības stāvokļa dēļ.

Valstī no 12.marta jau nestrādā lielākā daļa veikalu, slēgtas skolas un aizliegti visi publiskie pasākumi.

Tikmēr Itālijas Civilās aizsardzības aģentūra informēja, ka pēdējās diennakts laikā konstatēti gandrīz 4800 jauni inficēšanās gadījumi jeb par 700 mazāk nekā iepriekšējās dienās. Līdz 600 samazinājies arī no vīrusa mirušo cilvēku skaits dienā.

Tomēr valsts vēl aizvien ieņem otro vietu pasaulē pēc kopējā inficēto skaita, un mediķi pagaidām atturas prognozēt epidēmijas tālāko izplatību.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Eiropā īpaši sarežģīta situācija izveidojusies Itālijā, kur straujās Covid-19 izplatības dēļ būtisku slogu izjutušas slimnīcas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti