Itālija ļauj Sicīlijā izkāpt krastā migrantiem, kas vairākas dienas pavadījuši uz kuģa

Itālija trešdien piekrita atļaut no kuģa Sicīlijā izkāpt krastā desmitiem migrantu pēc tam, kad daļu no viņiem piekrita uzņemt vairākas citas Eiropas Savienības valstis. Jau pagājušajās nedēļā Vidusjūrā izglābtie migranti vairākas dienas pavadīja uz Itālijas krasta apsardzes kuģa, jo valdība viņiem neļāva izkāpt krastā, pirms viņus uzņemt nepiekritīs arī citas Eiropas valstis. Eiropas Savienības iekšlietu ministri pagājušajā nedēļā vienojās par pagaidu mehānismu Vidusjūrā uzņemto migrantu pārvietošanai.

Itālija ļauj Sicīlijā izkāpt krastā migrantiem, kas vairākas dienas pavadījuši uz kuģaGints Amoliņš

  Jautājums par migrantu un patvēruma meklētāju plūsmām no Ziemeļāfrikas pāri Vidusjūrai uz Eiropu ar jaunu sparu aktualizējās pēdējās nedēļās pēc tam, kad Itālija atteicās ielaist savās ostās glābšanas kuģus. Itālijas vicepremjers un iekšlietu ministrs, pret imigrāciju stingri noskaņotais Mateo Salvīni pieprasīja, lai arī pārējās Eiropas Savienības valstis, ne tikai Itālija, solidāri uzņem Vidusjūrā uzņemtos migrantus.

  Pagājušajā nedēļā ceturtdienas naktī Vidusjūrā vairāk nekā 130 migrantus, kas divās laivās bija devušies uz Eiropu no Lībijas, uzņēma Itālijas krasta apsardzes kuģis ''Gregoretti''. Tas pietauvojās ostā Sicīlijā, taču Itālijas valdība attiecās migrantus izlaist krastā, pirms viņus uzņemt nebūs piekritušas citas Eiropas valstis.

  Vairākus migrantus no kuģa gan evakuēja, jo viņiem bija nepieciešama medicīniska palīdzība. Starp tiem sieviete stāvoklī ar diviem bērniem, kā arī 15 nepilngadīgie.

  Pēc gandrīz nedēļas trešdien Itālijas iekšlietu ministrs Salvini paziņoja, ka ļaus migrantiem izkāpt krastā, jo citas valstis – kopumā piecas - beidzot vienojušās daļu no cilvēkiem uzņemt pie sevis. Tās ir Vācija, Portugāle, Francija, Luksemburga un Īrija, paziņoja Salvīni, bet par Itālijā palikušajiem rūpes uzņemsies katoļu baznīca. Nav skaidrs, cik konkrēti migrantu un patvēruma meklētāju tiks pārvietoti uz katru valsti, taču avoti Briselē teica, ka lielākā daļa palikšot Itālijā.

  Daļas migrantu uzņemšanu tviterī apstiprināja arī Francijas prezidents Emanuels Makrons, paziņojot, ka Francija iestājas par „atbildību, solidaritāti un Eiropas sadarbību.”

  Tieši Parīzē pagājušajā nedēļā vairāku Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu ministri vienojās par pagaidu mehānismu Vidusjūrā uzņemto migrantu pārvietošanai uz citām valstīm. Pats Salvīni šajā sanāksmē gan nepiedalījās, iebilstot, ja Itālija joprojām paredzēta kā vieta, kur izglābtie migranti no kuģiem izkāps krastā. Francijas prezidents Makrons savukārt paziņoja, ka sanāksmē Parīzē migrantu un patvēruma meklētāju uzņemšanas plānu atbalstījušas 14 Eiropas Savienības valstis, no kurām astoņas apņēmušās šajā plānā aktīvi piedalīties.

  Tiesa, neskatoties uz trešdienas vienošanos par pagājušajā nedēļā uzņemto migrantu pārvietošanu arī uz piecām citām valstīm, strīdi solās turpināties. Trešdien Vācijas nevalstiskā organizācija ''Sea-Eye'' pavēstīja, ka tās kuģī „Alan Kurdi” Vidusjūrā pie Lībijas uzņemti 40 migranti, un Salvīni nekavējoties aizliedza kuģim iebraukt Itālijas ūdeņos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti