Itālija ļauj kuģim «Ocean Viking» izlaist Lampedūzas salā 82 migrantus


Iezīmējot pavērsienu līdz šim piekoptajā migrācijas politikā, Itālija vakar atļāva glābšanas kuģim "Ocean Viking" izlaist Lampedūzas salā 82 migrantus, kas sešas dienas pavadījuši jūrā.

Pēc cilvēktiesību aktīvistu informācijas, uz kuģa bija 58 vīrieši, sešas sievietes un 18 nepilngadīgie, kas aizbēguši no Lībijas. Itālija atļāva viņiem izkāpt krastā pēc tam, kad vairākas Eiropas valstis vienojās par izglābto migrantu sadali.

Migrantu glābēji no organizācijas “SOS Mediterranee" pauduši prieku par Romas lēmumu un uzsvēra, ka šie vīrieši, sievietes un bērni beidzot ir sasnieguši drošu vietu. Aktīvisti arī pauda cerību, ka Itālija valdība mainīs savu negatīvo nostāju pret izglābto uzņemšanu. 

Lielāko daļu migrantu uzņems Vācija un Francija, bet Itālijā no šī kuģa paliks mazāk par desmit cilvēkiem. Iepriekšējā koalīcijas valdība aizliedza Itālijas ostās uzņemt nevalstisko organizāciju kuģus. Bijušais iekšlietu ministrs Mateo Salvīni noteica sodus līdz pat vienam miljonam eiro, apsūdzot aktīvistus par nelikumīgiem cilvēku pārvadājumiem no Āfrikas uz Eiropu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti