Itālijā deportē Kazahstānas pilsoni; viņai bijusi Latvijas izdota uzturēšanās atļauja

Itālijas vicepremjeram Andželīno Alfāno ir jāatkāpjas no amata, uzņemoties atbildību par Kazahstānas eksministra un disidenta Muhtara Abljazova laulātās draudzenes un sešus gadus vecās meitas deportēšanu, pirmdien redakcijas ievadrakstā pieprasa viens no ietekmīgākajiem Itālijas laikrakstiem „La Republica”.

„Ministrs, kurš nezina par šāda veida operācijām un nekontrolē policiju, ir atbildīgs par visu un nekam nav derīgs. Viņam ir jāatkāpjas,” redakcijas ievadrakstā pirmajā lappusē deklarē kreisās ievirzes laikraksts.

Itālijas varasiestādes Kazahstānas eksministra sievu Almu Šalabajevu, kurai bija derīga Latvijas uzturēšanās atļauja, kas savukārt ļāva viņai legāli uzturēties visā Eiropas Savienībā, 29.maijā izdeva Kazahstānai. Eksministra sieva tika no pāra Romas villas nogādāta privātā lidmašīnā, ar kuru viņa tad tika aizvesta uz Kazahstānu.

Itālijas Ārlietu ministrija sestdien paziņoja, ka pēc visu apstākļu izmeklēšanas anulē lēmumu par Šalabajevas un viņas meitas deportēšanu.

Iekšlietu ministrs Alfāno, kurš ir arī premjerministra vietnieks, nav ticis informēts par operāciju, kurā Abljazova sieva Alma Šalabajeva un pāra sešus gadus vecā meita Alua tika deportētas no Itālijas, piektdien skaidroja valdība.

Abljazovs ir baņķieris un bijušais Kazahstānas enerģētikas ministrs, kurš pēc tam, kad viņa banka BTA 2009.gadā tika pasludināta par maksātnespējīgu un nacionalizēta, ir kļuvis par asu Kazahstānas prezidenta Nursultana Nazarbajeva kritiķi.

Eksministrs, kurš pats kratīšanas laikā nebija savā Romas miteklī, apsūdz Kazahstānas valdību viņa ģimenes nolaupīšanā.

Intervijā, kas pirmdien publicēta laikrakstā „La Repubblica”, Abljazova vecākā meita Madina norāda, ka viņas māte ir kļuvusi par valdības ķīlnieci.

„Iespējas, kas ir pieejamas mana tēva ienaidniekiem, ir neierobežotas, kā šī ārkārtas izraidīšana vēlreiz pierāda,” viņa sacīja.

Itālijas amatpersonas lūgušas Kazahstānu garantēt Šalabajevas tiesības, tomēr kazahu varasiestādes skaidrojušas, ka Abljazova sieva nevarēs pamest valsti, kamēr turpinās izmeklēšana saistībā ar apsūdzībām, ka viņa nelegāli ieguvusi pases eksministra radiniekiem.

Incidents radījis jaunas galvassāpes premjerministram Enriko Letam, kuram jau iepriekš nācies ieguldīt nopietnas pūles, lai mazinātu spriedzi Alfāno pārstāvētās centriski labējās Tautas brīvības partijas un paša premjera centriski kreisās Demokrātiskās partijas starpā.

Itālijas laikraksti ziņo, ka incidenta dēļ vismaz četras augsta ranga amatpersonas, arī Alfāno biroja vadītājs, var zaudēt amatus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti