Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru par došanos pensijā

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Rainu Nikiforovu

Bīstamais ceļš līdz ziemeļblāzmai Islandē

Islandes dienesti īpašu uzmanību pievērsīs «ziemeļblāzmu medniekiem»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Islandes policija un glābšanas dienesti šoziem īpašu uzmanību pievērš tūristiem, kuri devušies meklēt ziemeļu skaistumu – ziemeļblāzmas uzplaiksnījumu – taču piemirsuši parūpēties par savu drošību. Dzīšanās pēc skaistajiem skatiem ir īpaši riskanta pašlaik, kad Islandē tāpat kā kontinentālajā Eiropā tiek piedzīvota īpaši sniegota ziema.

Pavadīt mierīgas ziemas naktis zem ziemeļblāzmā zaigojošām arktiskajām debesīm ir viens no pievilcīgākajiem un iespējams romantiskākajiem iemesliem, kāpēc arvien vairāk tūristu izvēlas auksto Islandi kā savu galamērķi. Ziemeļblāzma rodas, kad no saules nākošie jonizētie vēji mijiedarbojas ar Zemes magnētisko lauku atmosfēras augšējos slāņos. Vislabāk novērot šo neparasto un skaisto dabas parādību ir dodoties uz tāliem ziemeļu reģioniem, prom no pilsētu gaismām.

Islandē tas nozīmē, ka arvien vairāk tūristu aukstajās ziemas naktīs dodas kalnos, prom no civilizācijas. Un, kā tagad norāda glābšanas dienesti, – riskē ar savu drošību. “Laikapstākļi un situācija uz ceļiem ir izaicinājums pats par sevi. Taču tūristi rada vēl papildu briesmas. Piemēram, strauji apstājoties ceļa vidū, lai nofotografētu apkārtni. Tas ir īpaši bīstami tumsā, kad parādās ziemeļblāzma," teicis Islandes policijas superintendants Johanness Sigfusons.

No 18 cilvēkiem, kas pērn gāja bojā uz Islandes ceļiem, vairāk nekā puse bija ārvalstnieki. Šī tendence konstatēta jau otro gadu pēc kārtas. Dažos gadījumos pat konstatēts, ka nakts laikā tūristi braukuši ar izslēgtām gaismām, lai labāk saskatītu ziemeļblāzmu. Tāpat, cenšoties apskatīt maksimāli daudz, tūristi pie stūres sēžas negulējuši un neatpūtušies. Būtiski arī tas, ka liela daļa tūristu nāk no zemēm, kur ziemas laikā nesnieg un ceļi neapledo.

Tāpēc glābšanas dienesti aicina tūristus būt ļoti piesardzīgiem, tumsā steidzot meklēt skaistos ziemeļblāzmas uzplaiksnījumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti