Islāmistu uzbrukumos Kazahstānas pilsētā Aktebē 10 nogalināti, tostarp četri uzbrucēji

Kazahstānas ziemeļrietumu pilsētā Aktebē svētdien, 5.maijā, radikālo islāmistu uzbrukumos Nacionālās gvardes bāzei un ieroču veikaliem nogalināti desmit cilvēki, ieskaitot četrus uzbrucējus, paziņoja Kazahstānas Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Almass Sadubajevs.

Septiņi uzbrucēji aizturēti, no viņiem divi ievainoti.

Pēc viņa teiktā, uzbrukumi notikuši diviem ieroču veikaliem dažādās pilsētās vietās un Nacionālās gvardes bāzei.

"Pēc precizētiem datiem, noziedznieki veica bruņotu uzbrukumu ieroču veikalam "Pallada", kur nogalināja pārdevēju un apsardzes firmas darbinieku, kā arī ar šaujamieročiem ievainoja trīs patruļas policistus, kas ieradās notikuma vietā. Uzbrukumā ieroču veikalam "Pantera" noziedznieki nogalināja vienu apmeklētāju, bet otru ievainoja. Apšaudē ar policijas patruļu, kas ieradās notikuma vietā, trīs uzbrucēji tika iznīcināti, viens aizturēts," pastāstīja Sadubajevs.

"Uzbrukumam karaspēka daļai noziedznieki sagrāba maršruta autobusu, izsēdināja vadītāju un pasažierus, bet pēc tam ar autobusu taranēja [militārās bāzes] vārtus, un, iekļuvuši [bāzes] teritorijā, sāka haotiski šaut, nogalinot trīs un ievainojot sešas militārpersonas. Dežūrējošie sargkareivji, izmantojot ieročus, novērsa [uzbrucēju] mēģinājumu iekļūt tālāk [karaspēka] daļas teritorijā, bet pēc tam kopā ar ieradušos policijas patruļu vienu noziedznieku nogalināja, vēl vienu ievainoja un aizturēja," teica Sadubajevs.

Iekšlietu ministrijas preses sekretārs sacīja, ka uzbrucēji esot "radikālo netradicionālo reliģisko strāvojumu" piekritēji. Šādi Kazahstānas varas iestādes apzīmē islāmistu ekstrēmistus.

Uzbrukuma laikā Aktebē, kurā ir apmēram 400 tūkstoši iedzīvotāju, tika noteikts pretterorisma operācijas režīms, pārtraukta izklaides iestāžu darbība, no tirdzniecības centriem evakuēti cilvēki un nekursēja sabiedriskais transports.

Saistītie raksti
3 komentāri
Lasis Speele Speele
Iespējams, te būtu interesanti, kāpēc uzbrukums noticis pilsētā, kas ir samērā tuvu Krievijas robežai (ap 100km), kur joprojām dzīvo diezgan daudz krievu un kura atrodas teritorijā, kura savulaik bija KPSFR daļa, pirms tika nodota Kazahu PSR, kas bišķi atgādina Krimas stāstu, tāpēc daži blogeri un komentētāji izteica aizdomas, vai tik tas nav "krievu pasaules" piekritēju sarīkots pasākums.
Kāpec
Kapec izplatiet islāmu nomelnojušas ziņas ? Islams ir pati miermiligaka religija pasaule un islamisti ir eiropas un laivijas " svetās govis" par kurām nedrikst pateikt neviena slikta vārďa
Kāpec
Islāma miemīlību pierāda vislielākais putina pecpuses laizitājs un putina draugs -kadirovs ! Putins un kadirovs ir svētās govis par kurām nedrikst pateikt neviena slikta vārďa, citādi putina pecpuses lajzitāji viņu apsaukās par liberastu un jenotu !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti