«Islāma valsts» videoierakstā parāda Etiopijas kristiešu nogalināšanu Lībijā

Džihādistu grupējums "Islāma valsts" 19.aprīlī publicēja videoierakstu, kurā parādīta Lībijā sagūstītu apmēram 30 Etiopijas kristiešu sodīšana ar nāvi.

29 minūšu garajā videoierakstā kaujinieki redzami ar divām gūstekņu grupām, kas tekstā uz ekrāna nosaukti par "krusta sekotājiem no ienaidnieku Etiopijas baznīcas".

Melnā ģērbies kaujinieks maskā, vicinot pistoli, ierakstā nāk klajā ar paziņojumu, draudot kristiešiem, ja viņi nepāries islāmā.

Pēc tam videoierakstā parādīts, kā apmēram 12 vīriešu grupai kaujinieki maskās nocērt galvas pludmalē, bet cita vismaz 16 vīriešu grupa tuksnesī tiek nogalināta ar šāvieniem galvā. 

Līdzīgā "Islāma valsts" videoierakstā februārī tika parādīta galvas nociršana 21 koptam, kas galvenokārt bija ēģiptieši, kādā Lībijas pludmalē.

Vairāki Lībijas džihādistu grupējumi ir zvērējuši uzticību džihādistu organizācijai "Islāma valsts", kas pērn ieņēma plašas teritorijas Sīrijā un Irākā un pasludināja tur islāma "kalifātu".

Daudzi Etiopijas pilsoņi meklē darbu ārvalstīs, tostarp Lībijā vai citās Ziemeļāfrikas valstīs, vai izmanto šī reģiona valstis, lai no tām dotos nelikumīgā migrācijā pāri Vidusjūrai uz Eiropu. Etiopijā divas trešdaļas iedzīvotāju ir kristieši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti