«Islāma valsts» iznīcina vēsturisku statuju pie Palmīras muzeja Sīrijā

Teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" džihādisti iznīcinājuši slavenu lauvas statuju, kas atradusies pie Palmīras pilsētas muzeja Sīrijā, ceturtdien pavēstīja par vēsturisko mantojumu atbildīgā valsts amatpersona.

Statuja ir pazīstama ar nosaukumu Allātas Lauva, un tā, domājams, iznīcināta pagājušajā nedēļā.

""Islāma valsts" kaujinieki iznīcināja Allātas Lauvu, kas bija unikāla trīs metrus augsta un 15 tonnu smaga statuja," pavēstīja amatpersona.

Kaļķakmens statuju 1977.gadā atklāja Polijas arheologu ekspedīcija Allātas - pirmsislāma arābu dievietes - templī. Tā radīta pirmajā gadsimtā pirms Kristus.

Grupējums "Islāma valsts" ieņēma UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Palmīru 21.maijā, kas radīja bažas par tās vēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

Līdz šim vēsturiskās vietas nav skartas, lai arī ir ziņas, ka kaujinieki tās mīnējuši. Liela daļa kultūras vērtību no pilsētas muzeja pirms "Islāma valsts" ierašanās tika evakuētas.

Tikmēr "Islāma valsts" ceturtdien publiskoja arī fotogrāfijas, kurās redzams, ka kaujinieki Alepo iznīcina vairākas no Palmīras izvestas statujas. Tajos redzams, ka ar veseriem tiek iznīcināti vairāki krūšutēli.

Sīrijas amatpersonas uzskata, ka statujas bija nozagtas, taču norāda, ka iznīcināšana ir ļaunāka nekā zādzība, jo tas nozīmē, ka vērtības nekad vairs nevarēs atgūt.

Trešdien ANO kultūras aģentūra UNESCO aicināja sākt kampaņu pret "Islāma valsts" īstenoto "kultūras tīrīšanu" norādot, ka tā sistemātiski satriec sabiedrību pašā tās dvēselē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti