Īrijā trīs vētras «Ofēlija» upuri

Vētra “Ofēlija” pirmdien, 16.oktobrī, sasniegusi Īrijas krastus, un tajā jau ir trīs bojāgājušie. Arī vietējais meteoroloģijas dienests brīdinājis, ka vētra ir “potenciāli bīstama dzīvībai”. Tāpat dabas stihija bez elektrības atstājusi tūkstošiem cilvēku.

Reģistrētais vēja ātrums Īrijā pārsniedzis 40 metrus sekundē atzīmi. Viesuļvētrā gājusi bojā sieviete, kad viņas automašīnai uzgāzās koks, bet kāds vīrietis mira pēc tam, kad centās aizvākt vēja nogāztu koku.

Tūkstošiem cilvēku palikuši bez elektrības. Īrijā bez tās ir aptuveni 360 tūkstoši mājsaimniecību. Vairāki tūkstoši arī Apvienotās Karalistes rietumos.

Vētras laikā Īrijā cilvēki zaudēja dzīvību, jo vētras izgāztie koki uzkrita viņu automašīnām.

Valdība paziņojusi, ka pirmdien Īrijā visām skolām ir jābūt slēgtām. Dabas stihijas dēļ valstī ir atcelti vairāki avioreisi, kā arī uz laiku pārtraukta citu servisu darbība. Slēgtas ir tiesas un valdības ēkas.

Tūkstošiem tehnisku iemeslu dēļ nav pieejami interneta un mobilie sakari. Vairākās pilsētās ir pārtraukta sabiedrisko transportu kustība. Atsevišķas šosejas bloķējuši kritušie koki.

Ietekmēts arī slimnīcu darbs – palīdzība pacientiem tiek sniegta tikai steidzamos gadījumos.  Dublinas lidostā atcelti vairāk nekā simts reisu.

Dabas stihijas bojājumu novēršanā iesaistīsies arī Īrijas bruņoto spēku karavīri.

“Ofēlija” ir novērojumu vēsturē pirmais tropiskais ciklons, kas sasniedzis trešās kategorijas viesuļvētras spēku tik tālu ziemeļos un tik tuvu Eiropai.

Šī vētra varētu būt pēdējā pusgadsimta laikā spēcīgākā, kas plosījusies Īrijā. Arī Lielbritānijā notiek gatavošanās stihijai. Tur izsludināts dzeltenais brīdinājums. Sinoptiķi Īrijā brīdina ne tikai par vēja postījumiem, bet arī plūdiem piekrastē un upju grīvās. Prognozes liecina, ka vētras ceļš tālāk vedīs uz Ziemeļīriju un tad Skotiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti