Pusdiena

Pusdiena 03.11.2016

Pusdiena

Obama Ziemeļkarolīnā aicina balsot par Hilariju Klintoni

Īrijā policistu streiks draud atstāt valsti bez kārtības sargiem

Īrijā policistu streiks draud atstāt valsti bez kārtības sargiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Īriju satricinājusi ziņa, ka vietējā policija jeb "garda" gatavojas streikam, kas visu valsti diennakti atstātu bez kārtības sargiem. Policija pieprasa lielākas algas, norādot, ka finanšu krīze Īrijā ir beigusies un būtu laiks atjaunot labāku samaksu. Politiķi turpina diskusijas ar arodbiedrību bažās, ka streikam varētu būt neprognozējamas drošības sekas.

Kas notiks ar pasu kontroles punktiem lidostās, kuros strādā policija? Tas ir viens no jautājumiem, uz kur šajās dienās atbildi meklē Īrijas mediji un atbild – visticamāk, ka nāksies samazināt lidojumu skaitu, lai ierobežotu pasažieru daudzumu, jo streikojošos policistus varētu aizstāt rezervisti.

Bet tikpat daudz ir jautājumu par to, kas valstī notiks ielās, ja veselu diennakti, turklāt piektdienā, tajās nebūs neviena policista un arī iecirkņos būs tukšums. Īrijas valdība vēl cenšas risināt sarunas ar policijas pārstāvjiem, to apliecina arī  Īrijas premjerministrs Enda Kenijs.

"Neviens negrib, lai tā notiktu, vēl ir laiks, vēl nav nekas zaudēts, mēs diskutējam. "Gardas" moto ir ikvienu aizsargāt, un tādu situāciju, kad vairāk nekā 12 500 policistu pēkšņi pārtrauc darbu, neviens nevēlas," sacīja Kenijs.

Policija prasa palielināt algas, norādot, ka krīze valstī ir beigusies un ir laiks atgriezties pie labākas samaksas.

Īrijas premjerministrs norāda, ka tādas naudas, kādu pieprasa policija, valdības rīcībā pagaidām nav, taču tā izskatīs iespējas. Tikmēr opozīcijas partijas kritizējušas premjerministru un viņa mazākuma valdību par nespēju tikt galā ar situāciju.

Policijas un valdības pārstāvji ceturtdien, 3.novembrī, tiekas darba tiesā, lai risinātu strīdu. No sarunas iznākuma lielā mērā būs atkarīgs, kas piektdien, 4.novembrī, notiks Īrijā un vai policijas streika dēļ valsts piedzīvos pamatīgu sastrēgumu. 

Par to uztraukušies ir ne vien varas vīri, bet arī vienkāršā sabiedrība, kas ne vien bažījas par ierobežojumiem dažādās institūcijās un satiksmē, bet arī par kārtību un drošību. To Īrijas sabiedriskajai televīzijai apliecina arī sabiedriskās organizācijas "Aktīva pensionēšanās" vadītājs Peters Kavanags.

"Daudzi cilvēki mums vaicā, kas notiks, ja streika problēmu neatrisinās.

Un patiešām ir satraukums, ka kriminālās bandas var izmantot šo situāciju, kad nestrādās policija," teica Kavanags.

Īrijas laikraksti publiskojuši statistiku, kurā redzams, ka 98% visu laupīšanu notiek tieši piektdienā, līdzīgi arī mazās zādzības. Piektdiena ir arī starp tām dienām, kad valstī ir augsts huligānisma un sabiedriskās kārtības pārkāpumu skaits.

Tikmēr  Īrijas darba tiesa ir lēmusi tikai piektdien nākt klajā ar slēdzienu par to, kā risināt Īrijas policijas jeb „Garda” prasību par algas pielikumu.  

Īrija finanšu krīzi piedzīvoja 2008. gadā un tāpat kā Latvija bija spiesta pieņemt palīdzību no starptautiskajiem aizdevējiem. Tobrīd Īrija bija arī pirmā eirozonas valsts, kura bija nonākusi grūtībās. Valdība bija spiesta īstenot virkni taupības pasākumu, lai izpildītu aizdevēju prasības, tajā skaitā mazināt valsts sektorā strādājošo algas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti