Īrijā pirmstermiņa balsošanā vēlē parlamentu

Īrijā sestdien, 8.februārī, notiek pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, kurās savas pozīcijas cer nostiprināt premjerministrs Leo Varadkars. Viņa partija vada mazākuma valdību. Varadkars izsludināja vēlēšanas, norādot, ka līdz ar kaimiņvalsts Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības Īrijā nepieciešama jauna valdība ar jaunu mandātu. Vēlētājiem svarīgi jautājumi ir mājokļu krīze un veselības aprūpe.

Īrijā pirmstermiņa vēlēšanasGints Amoliņš

Īrijas premjers Leo Varadkars pirmstermiņa vēlēšanas izsludināja janvāra vidū.

“Brexit” ir noticis, un sākas sarunas starp Eiropas Savienība un Lielbritāniju par tirdzniecības vienošanos. Visi iekšpolitiskie jautājumi ir atkarīgi no šo sarunu iznākuma, un jaunas valdības izveide ļaus tām pilnībā pievērsties sarunām, toreiz teica Varadkars.

Viņa pārstāvētā partija "Fine Gael" atrodas pie varas ar mazākuma valdību kopš 2016.gada vēlēšanām. Toreiz dažus mēnešus pēc vēlēšanām briti nobalsoja par izstāšanos no ES, un kopš tā brīža tas bijis dominējošais jautājums Īrijas politikā.

Taču politisko ainavu var satricināt īru republikāņu partijas "Sinn Fein" popularitātes pieaugums.

Sabiedrībā ir neapmierinātība ar mājokļu trūkumu un īres cenu kāpumu, dzīves dārdzību un situāciju veselības aprūpes jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti