Īrija gatavojas robežkontroles atjaunošanai ar Lielbritāniju

Īrijas varas iestādes sākušas veidot tā dēvētos “Brexit” robežkontroles punktus galvaspilsētas Dublinas ostā. Tomēr vēl joprojām nav skaidrs, kad un vai Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību un kopējo muitas zonu.

Dublinas osta apkalpo 90% prāmju, kas ierodas Īrijā un dodas uz ārvalstīm, tostarp Lielbritaniju. Otrdien, 26. februārī, ostā tika izveidots pirmais kontroles punkts. Turpinās darbs arī pie elektroniskās ceļošanas un preču pārbaudes datorsistēmas izveides. Tomēr Īrijas, Lielbritānijas amatpersonas un Eiropas Savienības pārstāvji pagaidām nespēj  sniegt atbildi uz jautājumu, vai pēc “Brexit” izveidosies tā dēvēta cietā robeža.

Lielbritānijas lielākās opozīcijas partijas – leiboristu - līderis Džeremijs Korbins trešdien parlamentā varētu aicināt  rīkot referendumu par “Brexit” vienošanos un iespēju saglabāt valsts dalību savienības muitas ūnijā. Savukārt britu premjere Terēza Meja varētu dot likumdevējiem iespēju balsot par tā devēto bezvienošanās “Brexit” vai par tā atlikšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti