Īrija atzinīgi vērtē robežu neatjaunošanu ar Lielbritāniju pēc «Brexit»

Īrijas amatpersonas pozitīvi novērtējušas oficiālās Londonas priekšlikumus par robežkontroles neatjaunošanu pēc valsts izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Oficiālā Dublina arī sola rūpīgi izvērtēt dokumentu. 

“Lielbritānijas valdības viedoklis ir apsveicams. Pozitīvi vērtējams tas, ka viņi nevēlas veidot īpašu infrastruktūru uz Ziemeļīrijas un Īrijas robežas. Neaizmirsīsim, ka pirms vairākiem mēnešiem un nedēļām cilvēki runāja par tehnoloģijām, kas varētu palīdzēt risināt šo problēmu, tostarp videokameru izvietošanu, lai atpazītu mašīnu numuru zīmes. Dokumenti liecina, ka tas nebūs vajadzīgs,” sacīja Īrijas ārlietu ministrs Simons Kovenejs.

Vadlīnijās “Brexit” sarunām oficiālā Londona informēja, ka nevēlas atjaunot robežkontroles punktus uz robežas starp Ziemeļīriju un Īriju, un pauda apņēmību saglabāt brīvās ceļošanas zonu. Tas nozīmē, ka ES dalībvalstu pilsoņi varēs bez ierobežojumiem ieceļot Lielbritānijā no Īrijas pēc “Brexit”.

Tomēr britu valdība dokumentā pauda vēlmi arī turpmāk kontrolēt migrāciju un ieceļotāju piekļuvi valsts darba tirgum un sociālās aizsardzības sistēmai.

Eiropas Komisijas pārstāve Annika Breitharta jau paziņojusi, ka Londonas nostājas formulēšana “Brexit” sarunām ir pozitīvs solis. Tas ļaus panākt progresu diskusiju procesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti