Īrijā apstiprina pirmos divus Zikas vīrusa gadījumus

Trešdien Īrija ir apstiprinājusi pirmos divus Zikas vīrusa gadījumus, kurā vienā no tiem saslimušais ir kāds vīrietis, otrā - kāda vecāka gadagājuma kundze, vēsta BBC.

Abi šobrīd atkopjas no infekcijas. Īrijas Veselības drošības dienests uzsver, ka šie abi gadījumi nav savstarpēji saistīti. "Zikas vīrusu atklāšana Īrijā nav negaidīts notikums, jo daudzas Eiropas valstis ir ziņojušas par šādiem gadījumiem pēc tam, kad cilvēki ir atgriezušies no vīrusa skartām teritorijām," teikts dienesta paziņojumā. "Zikas vīruss ir moskītu pārnēsāta infekcija, kas vairumā gadījumu neatstāj sekas. Tomēr tā var atstāt sekas uz grūtniecību, jo potenciāli ir saistība ar defektiem bērnu dzimšanā, piemēram, bērni ir piedzimuši ar mazām galvām," norāda dienests.

Pasaules Veselības organizācijas eksperti brīdinājuši, ka jādomā par ceļotājiem un tūristiem, kuri vēlas doties uz vīrusa piemeklētajām teritorijām, lai pasargātu gan savu veselību, gan neizplatītu to tālāk.

Arī Latvijas Ārlietu ministrija ir aicinājusi ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus un iepazīties ar sīkāku informāciju par Zikas vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem, kas ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā internetā. Viens no pirmajiem noteikumiem ir gan iekštelpās, gan ārpus tām izvairīties no odu kodumiem, it īpaši laikā no saullēkta līdz saulrietam, kad odu aktivitāte ir vislielākā. Īpaši piesardzīgām ir jābūt grūtniecēm un cilvēkiem, kuriem ir novājināta imunitāte vai kuri sirgst ar smagām, hroniskām slimībām, kā arī tiem, kuri ceļo ar maziem bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti