Irānu aicina izmaksāt kompensāciju notriektās lidmašīnas upuru radiniekiem

Kanādas, Ukrainas, Zviedrijas, Apvienotās Karalistes un Afganistānas amatpersonas aicinājušas Irānu izmaksāt kompensāciju notriektās Ukrainas lidmašīnas pasažieru un apkalpes locekļu tuviniekiem.

Šādā veidā Teherāna skaidri parādītu, ka uzņemas pilnu atbildību par traģisko negadījumu.

“Kompensāciju izmaksa izriet no tā, ka  Irānas valdība pilnībā uzņemas atbildību. Tāpēc mēs sagaidām, ka viņi uzsāks diskusijas ar valstu pārstāvjiem par kompensācijām upuru ģimenēm un viņu tuviniekiem saskaņā ar starptautiskajām tiesībām,” paziņoja Kanādas ārlietu ministrs Francis Filips Šampaņs.

Kanādas pārstāvji jau iepriekš pieprasīja sev oficiālu statusu Irānā notiekošajā izmeklēšanā par Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu pie Teherānas. Patlaban Irānā atrodas divi šīs valsts izmeklētāji, kas iesaistījušies starptautiskajā izmeklētāju komandā, un sadarbība esot produktīva. Jau tuvākajā laikā uz Irānu varētu doties vēl divi eksperti, kas piedalītos tā dēvēto melno kastu ierakstu izpētē.

Kanāda īpaši aktīvi iesaistījusies kļūdas dēļ ar raķeti notriektās Ukrainas aviokompānijas lidmašīnas notriekšanas apstākļu izmeklēšanā, jo uz tās borta bija 57 šīs valsts pilsoņi.  

KONTEKSTS:

Irānā 8. janvārī ap sešiem no rīta pēc vietējā laika notika Ukrainas aviokompānijas lidmašīnas katastrofa. Desmit minūtes pēc pacelšanās no Teherānas lidostas ar gaisa kuģa apkalpi tika zaudēti sakari, un tad lidmašīna avarēja. Avārija notika pāris stundu pēc tam, kad Irāna bija sākusi ballistisko raķešu uzbrukumu Irākas bāzēm, kurās atradās ASV, arī Latvijas karavīri. Zināms, ka liela daļa no 176 cilvēkiem lidmašīnā bija studenti, kas devās mājās no atpūtas. Pasažieru vidū vismaz desmit studentu bija no Albertas Universitātes Kanādā. Bojāgājušo vidū ir ukraiņi, zviedri, afgāņi, briti un vācieši.

Rietumvalstu drošības iestādēm esot pierādījumi, ka Ukrainas lidmašīnas katastrofā pie Teherānas lidostas iesaistīta Irānas ''zeme-gaiss'' raķete. Teherāna šos apgalvojumus sākumā noliedza, taču vēlāk atzina, ka lidmašīna notriekta kļūdas dēļ.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti