Irānas sagrābtais britu kuģis «Stena Impero» aizvien nav atbrīvots

Piektdien, 16.augustā, dienas laikā nav saņemta jauna informācija par iespējamo Hormuza šaurumā sagrābtā tankkuģa “Stena Impero” atbrīvošanu, uz kura atrodas arī Latvijas valstspiederīgais. Tā Latvijas Televīziju informēja Ārlietu ministrijā.

Cerības par “Stena Impero” atbrīvošanu parādījās ceturtdien, kad Gibraltāra tiesa lēmusi atbrīvot tankkuģi “Grace One” ar Irānas naftas kravu, kas aizdomās par sankciju pārkāpšanu tika aizturēts 4.jūlijā.

Pēc Gibraltāra varas iestāžu paziņojuma Teherāna sniegusi rakstiskas garantijas, ka kuģis nevedīs naftu uz Sīriju.

Taču Irāna piektdien noliedza, ka būtu devusi Gibraltāram jebkādas garantijas. Kā uzsver valsts amatpersonas, tā esot Teherānas uzvara, kas gūta bez jebkādas piekāpšanās.

Vēl ceturtdien ASV lūdza Gibraltāru kuģa arestu pagarināt. Bet uz tā atbrīvošanu reaģējusi, anulējot “Grace One” apkalpei piešķirtās ASV vīzas.

Tiek ziņots, ka kuģi tagad pārdēvēs par "Adrian Darja", un tas turpinās ceļu Vidusjūrā ar Irānas karogu.

KONTEKSTS:

Irānas varas iestādes 19. jūlijā sagrāba divus britu tankkuģus Hormuza šaurumā. Viens no kuģiem tika atbrīvots, bet kuģis "Stena Impero", kas kuģo zem Lielbritānijas karoga un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais - kapteiņa vecākais palīgs, joprojām atrodas Irānas ostā.

Lielbritānija noraidīja iespēju apmainīt Gibraltārā aizturēto Irānas naftas kuģi pret Irānas varasiestāžu aizturēto britu tankeri. Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs uzsvēris, ka britu veiktajam arestam atšķirībā no Irānas aresta bija skaidrs likumisks pamats.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti