Irānas prezidents uzstāsies ar runu ANO Ģenerālajā asamblejā

Ar runu ANO Ģenerālajā asamblejā trešdien, 24. septembrī, uzstāsies Irānas prezidents Hasans Ruhani. Pēc šomēnes notikušā uzbrukuma Saūda Arābijas naftas pārstrādes rūpnīcai spriedze ASV un Irānas starpā pieaugusi vēl vairāk.

Savienotās Valstis un vairākas Eiropas valstis uzbrukumā vainojušas Irānu, kas apsūdzības noliegusi.

Vēl pirms ANO Ģenerālās asamblejas sākuma ASV prezidents Donalds Tramps apliecināja, ka ir atvērts sarunām ar Irānu un būtu ar mieru asamblejas laikā tikties ar Irānas prezidentu Hasanu Ruhani.

Irānas prezidents uzstāsies ar runu ANO Ģenerālajā asamblejāRihards Plūme

  Irāna dialoga iespēju līdz šim noraidījusi, tomēr asamblejas laikā Irānas delegācijai plānotas tikšanās ar citu valstu pārstāvjiem. Vēl iepriekš izskanēja bažas, ka Ruhani nemaz nevarēs apmeklēt asambleju, jo ASV varētu neizsniegt vīzu, tomēr tā tika izsniegta.

  Pēc šomēnes notikušā uzbrukuma Saūda Arābijas naftas pārstrādes rūpnīcai spriedze ASV un Irānas starpā pieaugusi vēl vairāk. Savienotās Valstis uzbrukumā vainoja Irānu un arī Francija, Lielbritānija un Vācija nāca klajā ar kopīgu paziņojumu, ka Irāna ir atbildīga par triecienu naftas pārstrādes rūpnīcai.

  Savukārt Irānas ārlietu ministrs Džavads Zarifs reaģēja uz šo valstu kopīgo paziņojumu, sakot, ka tās atdarina Vašingtonas retoriku pret Irānu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti