Irānas, Krievijas un Turcijas prezidenti pārrunā situāciju Sīrijā

Piektdien, 7.septembrī, Teherānā tiekas Irānas, Krievijas un Turcijas prezidenti, lai runātu par Sīrijas karu. Gaidāms, kas sarunas galvenokārt būs veltītas Sīrijas ziemeļu provinces Idlibas liktenim.

Ja Sīrijas armija sāks plašu ofensīvu pret Idlibas provinci, tad šī kauja var iezīmēt septiņus gadus ilgušā asiņainā kara noslēguma fāzi, jo tā ir pēdējā nozīmīgā vēl nemiernieku kontrolē esošā teritorija. Aplēses liecina, ka šeit atrodas aptuveni 30 tūkstoši dažādu grupējumu opozīcijas kaujinieku, aptuveni trešdaļa pieder džihādistu grupām.

Vienlaikus provincē dzīvo aptuveni trīs miljoni civiliedzīvotāju, un izskan brīdinājumi, ka ofensīva var nozīmēt milzīgus mierīgo iedzīvotāju upurus.

Province robežojas ar Turciju, tāpēc Ankara bažījas par jaunām bēgļu straumēm un aicina ofensīvu atlikt. Par to Turcijas prezidents Teherānā runās ar saviem Asadu atbalstošajiem Krievijas un Irānas kolēģiem.

Situāciju Sīrijā piektdien gatavojas apspriest arī ANO Drošības padomē.

KONTEKSTS:

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000. Miljoni ir devušies bēgļu gaitās ārpus valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti