Irānas ajatola Ali Hamenei aizliedz runāt ar amerikāņiem

 Irānas augstais līderis ajatola Ali Hamenei oficiāli aizliedzis saviem padotajiem iesaistīties jebkādās sarunās ar kolēģiem no Amerikas Savienotajām valstīm. Šāds paziņojums izskanējis tikai dažus mēnešus pēc tam, kad ar ASV līdzdalību tika panākta starptautiska vienošanās par pretrunīgi vērtēto Irānas kodolprogrammu. 

Ajatolas paziņojumi ir īpaši nozīmīgi laikā, kad ir aktivizējusies karadarbība Sīrijā un tiek uzskatīts, ka Krievijas iesaistīšanās militārajās operācijās ir izstrādāta tieši ar Irānas palīdzību.

Jau šī gada jūlijā Irānas augstākais līderi ajatola Ali Hamenei bija paziņojis, ka ASV un Irānas intereses Tuvajos Austrumos ir absolūti pretējas un nekādas sarunas ar Vašingtonu vairs netiks vestas. Teherānas kodolprogramma esot bijis izņēmums.

Oficiāli līdz šim aizlieguma iesaistīties sarunās ar ASV nebija, taču tagad Ali Hamenei norādījis, ka no sarunām ar ASV Irāna nevis iegūs kādas priekšrocības, bet gan daudzskaitlīgas problēmas.

Hamenei vienlaicīgi norādījis, ka neiebilst pret turpmākām sarunām ar Eiropu, bet amerikāņu mērķis esot tikai iekļūt Irānas ekonomikā, kultūrā, politikā un drošības sistēmā.

Ajatola arī izteicies, ka ASV savas darbības vienmēr koordinē ar Izraēlu, kas tiek raksturota kā nehumāna. Gan Amerikas Savienotajās Valstīs, gan Eiropā pēdējā laikā arvien biežāk izskan apgalvojumi, ka Sīrijas krīzi atrisināt būs ļoti sarežģīti, ja Rietumu izveidotā koalīcija nesadarbosies ar Irānu, Irāku un Saūda Arābiju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti