Irānā tūkstošiem cilvēku demonstrācijās pauž atbalstu valdošajam režīmam

Irānā tūkstošiem cilvēku trešdien, 3. janvārī, izgāja demonstrācijās vairākās pilsētās, lai paustu atbalstu valdošajam režīmam. Pēc vairāku dienu protestiem pret valdību, režīma atbalstītāji nesa Irānas karogus, augstākā līdera ajatollas Ali Hamenei portretus un plakātus ar tādiem uzrakstiem kā "Nāvi kūdītājiem".

Vienlaikus ir maz ziņu par jauniem protestiem pret valdību. Tie sākās pagājušajā nedēļā, un sadursmes prasījušas vismaz 21 cilvēka dzīvību. Tikmēr Amerikas Savienotās Valstis (ASV), kas paudušas atbalstu protestētājiem, turpina izdarīt spiedienu uz Irānas islāma režīmu. 

ASV vēstniece Apvienotajās Nācijās Nikija Heilija kā "pilnīgas blēņas" noraidīja Irānas augstākā līdera Hamenei paziņojumu, ka cilvēkus uz nekārtībām musina Irānas ienaidnieki. Heilija aicināja uz ANO ārkārtas sarunām, lai apspriestu situāciju.

ASV vēstniece Apvienotajās Nācijās Nikija HeilijaGints Amoliņš
  "Irānā notiek uzbrukums ANO statūtos ierakstītajām brīvībām. Desmitiem cilvēku jau miruši, simtiem arestēti. Spriežot pēc Irānas diktatūras vēstures, nākamajās dienās varam sagaidīt vēl vairāk varmācības. Apvienotajām Nācijām ir jāsaka savs vārds. Mēs aicināsim sasaukt ārkārtas sēdi gan šeit Ņujorkā, gan Cilvēktiesību padomē Ženēvā. Mēs nedrīkstam klusēt. Irānas tauta sauc pēc brīvības. Visām brīvību mīlošajām tautām ir jāiestājas par viņu lietu," teica Heilija.

  Tikmēr Irānas Revolucionārā gvardes ģenerālis valdības atbalstam veltītajā mītiņā paziņojis, ka pret valdību vērstie protestētāji piedzīvojuši sakāvi. Vēl naktī sociālajos tīklos bija ziņas par nemieriem, taču to mērogs ir samazinājies.

  Protestētājus centās apspiest kārtības sargi, apcietinot vairākus simtus cilvēku un piedraudot tiem ar nāvessodu.

  Jau vēstīts, ka nemieri Irānā sākās pagājušajā ceturtdienā. Sākotnēji demonstranti protestēja pret bezdarbu un lielo dzīves dārdzību, bet vēlāk arī pauda neapmierinātību ar valdošo islāma režīmu. Valsts garīgais līderis noraidīja pārmetumus un teica, ka protestus uzkurinājuši ārvalstu ienaidnieki.

  Šie ir lielākie nemieri arābu valstī kopš 2009.gada, kad tika apstrīdēti prezidenta vēlēšanu rezultāti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti