Irānā notiek demonstrācijas pret dzīves dārdzību un bezdarbu

Irānas varas iestādes ir brīdinājušas par represijām, ja valstī nerims ieilgušie protesti. Jau vairākas dienas Irānā notiek demonstrācijas pret dārdzību un bezdarbu. Protestētāji pauž neapmierinātību ar prezidenta Hasana Ruhani valdību. ASV brīdinājušas, ka pasaule rūpīgi seko līdzi notiekošajam.

Irānā plaši protesti pret dzīves dārdzību un bezdarbuIna Strazdiņa
  Protesti notiek vairākās Irānas pilsētās, arī galvaspilsētā Teherānā. Tajos piedalījušies simtiem cilvēku, taču ziņu aģentūras vēsta, ka policija cilvēkus ir izklīdinājusi un notikuši arī aresti. Video ierakstā, kuru publicējusi raidorganizācija BBC, redzams, kā cilvēki ar akmeņiem apmētā policijas ūdens mašīnas, ko izmato pūļa izklīdināšanai.

   

  Vēl citos video ierakstos redzamas demonstrācijas dažādās Irānas pilsētās, kur ielās pulcējies liels skaits cilvēku un skaļi protestē pret varu.

  Aģentūras "Nazar" tīmeklī izplatītajos videokadros dzirdams, kā demonstranti skandē: "Nāvi Ruhani!" un "Nāvi diktatoram!".  Irāņi protestē pret lielo dārdzību, bezdarbu un pauž neapmierinātību ar prezidenta Hasana Ruhani valdību.

  Baltais nams ASV ir izplatījis paziņojumu, ka rūpīgi seko līdzi, kā Irānas vara izturēsies pret protestiem, kuros cilvēki izrāda, pēc Baltā nama sacītā, "ka viņiem ir apnikusi režīma korupcija un varas izšķērdība, atbalstot teroristus”.

  ASV un Irānas varas attiecības pašlaik ir ļoti sarežģījušās kopš ASV prezidenta Donalda Trampa pirms dažiem mēnešiem paziņotā, ka viņš neatbalsta 2015.gadā noslēgto kodolvienošanos, ko pārējās šajā procesā iesaistītās lielvaras uzskata par vēsturisku panākumu.

  Ārvalstīm ilgu laiku bija aizdomas, ka Irāna slepus gatavo kodolieročus, lai gan Teherāna allaž apgalvoja, ka urāna bagātināšana notiek tikai un vienīgi zinātniskos nolūkos. Bet Tramps pauda, ka ASV nevar iet pa ceļu, kas garantē vēl lielāku vardarbību un terora draudus, un nodeva līgumu Kongresam izskatīšanai. Tas izsauca milzu kritiku no Irānas puses.

  Tagad notiekošais Irānā ir liels izaicinājums prezidenta Hasana Ruhani varai, kuru savukārt citas Rietumu lielvaras – Francija, Vācija, Lielbritānija un arī Eiropas Savienības līderi – uzskata par progresīvu un sadarbībai atvērtu. Irānas pašreizējo varu atbalsta arī Krievija, kuras prezidents Vladimirs Putins nesen pats viesojās Irānā.

  Irānas vara paudusi, ka protestu rīkotāji ir valdības opozicionāri un ka ekonomiskie jautājumi esot tikai aizsegs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti