Irānā naftas magnātam piespriež nāvessodu par korupciju

Irānas uzņēmējam, miljardierim  Babakam Zandžani piespriests nāvessods lietā par korupciju, vēsta raidsabiedrība BBC, atsaucoties uz Irānas varasiestādēm.  

Zandžani īpašumu vērtība tiek lēsta 13,5 miljardu dolāru apmērā. Viņš arestēts vēl 2013.gada decembrī saistībā ar apsūdzībām par ienākumu slēpšanu no naftas ieguves. Uzņēmējs visas apsūdzības noliedza.  

Bet tiesa atzina viņu par vainīgu krāpniecībā un citos ekonomiskajos noziegumos.

Nāvessods un nelikumīgi iegūtā īpašuma konfiskācija piespriesta arī diviem Zandžani līdzatbildētājiem.

ASV un Eiropā Zandžani bija iekļauts “melnajā sarakstā” saistībā ar palīdzību Irānas varas iestādēm izvairīties no naftas pārdošanas sankcijām, kurus  noteica starptautiskā sabiedrība saistībā ar Irānas kodolprogrammu.  

Pats uzņēmējs atzina, ka izmantojis sazarotu kompāniju tīklu Arābu Emirātos, Turcijā un Malaizijā, lai pārdotu miljoniem barelu naftas, kuru viņš saņēma no Irānas varas iestādēm.

Jau vēstīts, ka janvāra vidū starptautiskās sankcijas pret Irānu saistībā ar tās kodolprogrammu tika atceltas. Tas noticis pēc tam, kad ANO Starptautiskā atomenerģijas aģentūra paziņojusi, ka Irāna ir izpildījusi visas prasības, ieviešot dzīvē līgumu par savu kodolprogrammu.  Šīs vienošanās galvenais mērķis ir ierobežot Teherānas urāna bagātināšanas programmu, nepieļaujot kodolieroču nonākšanu Irānas rokās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti