Irāna izpildījusi nāvessodu kodolzinātniekam, kurš «spiegojis» ASV labā

Irāna ir izpildījusi nāvessodu kodolzinātniekam par slepenas informācijas nodošanu ASV, svētdien paziņoja tiesas pārstāvis.

"Šahrams Amiri tika pakārts par par valsts lielāko noslēpumu izpaušanu ienaidniekam [ASV]," tiesas pārstāvja teikto citēja ziņu aģentūra "Mizan".

Amiri 2009.gadā svētceļojuma laikā pazuda Saūda Arābijā, bet 2010.gadā kļuva zināms, kas viņš atrodas ASV. Pastāv pretrunīgas versijas par to, vai viņš tika nolaupīts, vai arī pats nolēma pārbēgt uz ASV

Amiri nolēma atgriezties Irānā, kur tika sveikts kā varonis, bet pēc tam tika aizturēts.

Irāna ir apsūdzējusi ASV Centrālo izlūkošanas pārvaldi (CIP) par Amiri nolaupīšanu. Savukārt Vašingtona ir norādījusi, ka Amiri pārvietošanās brīvība netika ierobežota, un viņš, iespējams, nolēmis atgriezties Irānā, jo pret viņa ģimeni tika izdarīts spiediens.

Laikā no 2010.līdz 2012.gadam Irānā tika noslepkavoti četri kodolzinātnieki, bet vēl vienam izdevās izdzīvot bumbas sprādzienā. Teherāna par notikušo vainoja ASV un Izraēlas izlūkdienestus.

ASV un vēl piecas lielvaras pērn noslēdza vienošanos ar Irānu par tās pretrunīgi vērtētās kodolprogrammas ierobežošanu, un janvārī tika atceltas pret Irānu noteiktās starptautiskās sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti