Irāna, iespējams, Rietumos izglīto studentus ieroču nozarē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Irāna, iespējams, krāpjas ar savu studentu sekmēm, lai viņi Norvēģijā varētu apgūt ar ieročiem saistītās tehnoloģijas, paziņojusi  Norvēģijas Drošības policija, norādot, ka aizdomīgi daudz irāņu studentu pieteikušies studēt konkrētā universitātē konkrētā studiju jomā.  

Turklāt viņiem bijušas visaugstākās atzīmes, kas no specdienestu viedokļa izskatās pēc krāpšanas. Pēc Drošības policijas vārdiem, Irānas iepriekšējā valdība atklāti paziņoja, ka tās mērķis ir apiet tai piemērotās sankcijas tehnoloģiju jomā, sūtot studentus uz Rietumu universitātēm, lai tie iegūtu valstij vajadzīgās zināšanas.

Pēc Drošības policijas ieteikuma, no Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātes jau izslēgts kāds irāņu students, taču viņš iesūdzējis tiesā Norvēģijas imigrācijas dienestus. Arī norvēģu tiesību aizstāvji aicina Drošības policiju iesniegt vairāk pierādījumu par iespējamo krāpšanos.

Jau ziņots, ka Irāna vēlas, lai visas pret to ieviestās ekonomiskās sankcijas tiktu atceltas vienlaikus ar kodolvienošanās stāšanos spēkā. Irānas līderi  brīdināja, ka galīgās kodolovienošanās noslēgšana nav garantēta.   Sarunu laikā lielvalstis vēlējās saņemt skaidras garantijas, ka Irāna nemēģinās izgatavot kodolieročus. 

Jau drīz pēc vienošanās par galvenajiem punktiem attiecībā uz Irānas kodolprogrammu, kas tika panākta pirms nedēļas Šveicē, paziņojumi bija piesardzīgi. Tagad mērķis ir līdz jūnija beigām panākt visaptverošu vienošanos un sākas sarunas par detaļām.

Kopš 2012.gada ASV un Eiropas Savienība, atbildot uz Irānas aktivitātēm, kas varētu liecināt par kodolieroču ražošanu, ir noteikušas degvielas importa aizliegumu no Teherānas, kuru tagad, visām pusēm vienojoties, varētu atcelt.

Rietumi pieprasīja Irānai būtiski ierobežot kodolprogrammu, samazināt urāna bagātināšanas apjomus, noteikt tai stingrus ierobežojumus un ļaut ekspertiem pašiem savām acīm pārliecināties, ka tā ir nekaitīga un miermīlīga, taču Irāna ne visam piekrita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti