Irānā hospitalizētas vairāk nekā 100 saindētas skolnieces

Turpinoties aizdomīgiem indēšanas gadījumiem meiteņu skolās, trešdien Irānā hospitalizētas vairāk nekā 100 skolnieces.

Pēdējo trīs mēnešu laikā Irānas skolnieču vidū ziņots par simtiem elpošanas traucējumu gadījumu. Viens no valdības ierēdņiem izteicies, ka tas varētu būt mēģinājums piespiest slēgt meiteņu skolas.

Trešdien šādi incidenti, kuros, domājams, izmantota indīga gāze, notikuši vismaz desmit meiteņu skolās, no kurām septiņas atrodas Ardabīlā un trīs galvaspilsētā Teherānā, ziņo Irānas mediji.

Ziņu aģentūra "Tasnim" vēsta, ka Ardabīlā hospitalizētas 108 skolnieces. Viņu stāvoklis raksturots kā stabils.

Ziņu aģentūra "Fars", atsaucoties uz skolnieču vecākiem, ziņo, ka vienā no galvaspilsētas skolām pret meitenēm izmantots toksisks aerosols, bet sīkākus paskaidrojumus nesniedz.

"Fars" ziņo, ka drošības spēki aizturējuši trīs cilvēkus. Tie ir pirmie aizturētie saistībā ar indēšanas incidentiem meiteņu skolās.

Šādas indēšanas sākās novembrī, un kopš tā laika slimnīcās pēc medicīniskās palīdzības nācies griezties gandrīz 1200 skolniecēm, kam sākušās problēmas ar elpošanu.

Tai skaitā gandrīz 800 meitenes hospitalizētas Kumā un 400 Borudžerdā, atklājis Irānas parlamenta Veselības komitejas preses pārstāvis.

Veselības ministrija, pārbaudot skolās Kumā atrastās vielas, atklājušas slāpekļa pēdas. Parasti tas tiek izmantots mākslīgajā mēslojumā, teikts parlamenta mājaslapā.

Indēšanas gadījumi izraisījuši sašutumu sabiedrībā, un kritiķi nosoda varasiestāžu klusēšanu šajā situācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti