Irāna draud izstāties no kodolvienošanās

Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs paziņojis, ka viņa valsts varētu izstāties no 2015. gadā noslēgtās kodolvienošanās. Tas notiks, ja Amerikas Savienotās Valstis atjaunos pret oficiālo Teherānu noteiktās sankcijas.

Zarifs norādīja, ka Irāna pašlaik apsver vairākus rīcības variantus, ja tiks atjaunoti ierobežojumi attiecībā uz tirdzniecību ar naftu, jūras pārvadājumiem un apdrošināšanu. Lēmums par sankcijām dos Teherānai tiesības pieņemt arī lēmumus par dalību līgumā.

Viņš pauda cerību, ka Eiropas valstis pretosies ASV prezidentam Donaldam Trampam, un tas parādīs, vai Irāna varēs arī turpmāk ievērot vienošanās nosacījumus.

Zarifa paziņojums izskanēja saistībā ar Trampa piektdienas izteikumiem par iespēju atcelt vienošanos, ja parlaments nenoteiks jaunas sankcijas pret Irānas raķešu un kodolprogrammām. Tā iemesls esot Teherānas destabilizējošās aktivitātes Tuvajos Austrumos.

Jau ziņots, ka 2015. gadā panāktā vienošanās apturēja Irānas kodolprogrammas attīstību apmaiņā pret tai noteikto sankciju atcelšanu. Šo vienošanos parakstīja septiņas valstis, tajā skaitā ASV, Ķīna, Krievija, Lielbritānija, Francija un Vācija. Šīs valstis aicinājušas Trampu neizstāties no vienošanās, norādot, ka tas būtu zaudējums visiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti