Irāna atteiksies no vairākām kodollīgumā paredzētajām saistībām

Irāna 7. jūlijā atteiksies no vairākām saistībām, kas iekļautas 2015. gadā ar pasaules lielvalstīm noslēgtajā kodollīgumā. Eksperti šo lēmumu saista ar ASV prezidenta Donalda Trampa otrdien parakstīto rīkojumu par sankcijām pret augstām šīs valsts amatpersonām.

Irānas ziņu aģentūra atsaucas uz augsta ranga amatpersonām un informē, ka valsts enerģiski spers otru soli, lai mazinātu savas saistības kodolvienošanās ietvaros. Tas tiks īstenots, lai citas valstis saprastu, ka Irāna nebūs vāja un aktīvi reaģēs. Paziņojumā arī atkārtoti norādīts uz tās gaisa telpas pārkāpumu, ko veica notriektais amerikāņu bezpilota lidaparāts.

Jau iepriekš Irānas Ārlietu ministrijas pārstāvji norādīja, ka jaunās ASV sankcijas pret Irānas augstāko līderi Ajatollu Hamenei un citām amatpersonām nozīmē diplomātisko attiecību slēgšanu starp abām valstīm. Ierobežojumi esot neauglīgi un neuzlabos situāciju reģionā.

Tikmēr ASV prezidents Donalds Tramps raksturojis Teherānas reakciju uz sankcijām kā ļoti rupju un aizvainojošu. Tas liecinot, ka Irānas līderi nesaprotot realitāti, kā arī neizprotot vārdus “jauks” un “līdzjūtība”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti