Irākas tiesa vēršas pret kurdu neatkarības piekritēju līderiem

Irākas galvaspilsētas Bagdādes tiesa izdevusi orderi autonomā Kurdistānas reģiona viceprezidenta Kosrata Rasula aizturēšanai. Viņš apsūdzēts par provokāciju pret valsts bruņotajiem spēkiem.

Tiesas pārstāvji norāda, ka Rasuls Irākas armiju un policiju nodevējis par okupācijas spēkiem. Viņš arī kritizējis Kurdistānas patriotisko savienību par nepretošanos Irākas federālo spēku operācijai strīdīgajā Kirkūkas provincē. Likumi par šiem noziegumiem paredz līdz pat septiņiem gadiem ilgu cietumsodu.

Bagdādes tiesa pagājušajā nedēļā izdeva arī rīkojumu aizturēt trīs augsta ranga kurdu amatpersonas par neatkarības referenduma rīkošanu 25. septembrī. Tomēr apsūdzētie pagaidām ir brīvībā, jo Irākas federālie drošības spēki nekontrolē Kurdistānas autonomā apgabala teritoriju.

Jau vēstīts, ka Kirkūkas apgabals neietilpst Kurdistānā, tomēr apgabala suverenitātes piekritēji arī tur 25. septembrī sarīkoja neatkarības referendumu. To asi nosodīja oficiālā Bagdāde. Irākas armijas vienības pārņēmušas kontroli pār Kirkūkas pilsētu, ko pametuši tūkstošiem kurdu tautības iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti